• "Mia i biały lew"
          • "Mia i biały lew"

          • 13.02.2020r. wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli film edukacyjny" Mia i biały lew". Jest to francuski film fabularny z 2018 roku w reżyserii Gillesa de Maistre. Opowiada on o 11 letniej dziewczynce, która mieszka wraz z rodzicami w Londynie, chodzi tam do szkoły i ma swoich przyjaciół. Pewnego dnia rodzice oznajmiają, że wspólnie przeprowadzają się na inny kontynent - do Afryki, aby prowadzić tam niezwykłą farmę. Kiedy rodzina jest już na miejscu, na farmie rodzi się jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko. Dają mu na imię Charlie, a między dziewczynką i zwierzątkiem rodzi się zdumiewająca relacja. Kiedy nadchodzą 14 urodziny Mii, a Charlie zaczyna dorastać i z małego, uroczego lwiątka staje się dorosłym lwem, jej ojciec podejmuje decyzję o sprzedaniu zwierzęcia. Rozstanie jest dla Mii zbyt ciężkie do przyjęcia i wraz z Charliem opuszczają farmę.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • 11 lutego 2020 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne dotyczące zagrożeń w sieci. Przypominiane zostały podstawowe zasady poruszania się w Internecie. Każdy uczeń wie, do kogo zwrócić się o pomoc w przypadku zaistnienia niebezpiecznej dla niego sytuacji w sieci. 

          • Stypendia dla najlepszych uczniów

          • 7 lutego 2020 roku odbył się apel, w czasie którego nagrodzeni zostali uczniowie z klas IV - VIII, którzy uzyskali średnie ocen w I semestrze 2019/2020 co najmniej 5,0 i wzorowe zachowanie. Pani dyrektor uroczyście wręczyła tym uczniom dyplomy za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Każdy z nich otrzymał stypendium.

            Są to uczniowie:

            Patryk Tarnowski z klasy V

            Grzegorz Zawadzki z klasy VI

            Julia Kowalczyk z klasy V

            Jan Viscardi z klasy V

            Nikola Janus z klasy V

            Franciszek Szczechowicz z klasy VI

            Julia Karwat z klasy VII

            Julia Czerwińska z klasy VII

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Akcja ph."Wkręciliśmy się!!!" - podsumowana

          • 7 lutego 2020 r. został podsumowany konkurs, w ramach którego uczniowie wszystkich klas zbierali plastikowe nakrętki. Konkurs trwał od września 2019 r. do końca stycznia 2020 r. Zebraliśmy 229 kg nakrętek, które przekazane zostały mamie dwójki ciężko chorych dzieci. Wszystkie klasy włączyły się w tę akcję. Najwięcej nakrętek przypadających na ucznia w klasie uzbierała klasa VII, tuż za nią uplasowała się klasa IV, a trzecią w kolejce była klasa I.

            Akcja zbiórki nakrętek będzie trwać w naszej szkole dalej, już nie w formie konkursu. Mamy nadzieję, że każdy uczeń wyrobi w sobie nawyk zbierania nakrętek, a dzięki temu będzie mógł pomagać potrzebującym.

          • Aktywni podczas ferii zimowych

          • W  czasie ferii zimowych odbyły się w naszej szkole prowadzone przez nauczycieli, dodatkowe zajęcia dla uczniów klas I-VIII. Swoją tematyką obejmowały różnorodne aktywności m.in. zabawy sportowe i ruchowe, judo, wokalno - muzyczne, wycieczka do kina na film pt.”Misiek i chiński skarb”, zajęcia matematyczne, językowe i informatyczne. Dla przybyłych dzieci był to czas relaksu, a także aktywnego wypoczynku. Zajęcia pomogły uczniom w odkrywaniu nowych talentów oraz wskazały możliwości ciekawego spędzania czasu wolnego od nauki.

          • Zabawa choinkowa

          • 11 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa tzw. Choinka Szkolna. Impreza została zorganizowana przez sprawnie i kreatywnie działającą Radę Rodziców, a nad bezpieczeństwem oraz właściwym przebiegiem balu czuwali: pani dyrektor, wszyscy wychowawcy i rodzice. Od godziny 15.00 bawił się oddział przedszkolny i klasy I-III, a od godziny 17.30 klasy IV-VIII. Kolorowa sala gimnastyczna, światła, dymy i profesjonalny DJ Masters, wszystko to sprawiło, że zabawa była doskonała i na pewno pozostanie w pamięci na długo. Przy ulubionych  przebojach bawili się wszyscy. Uczniowie jak i ich rodzice pokazali, jak potrafią wspaniale się bawić i tańczyć. Bardzo dużo dzieci było przebranych za różne postacie z bajek lub filmów.

            Liczne konkursy prowadzone przez DJ oraz rodziców uatrakcyjniły tę szkolną imprezę. Odbył się również kiermasz prac plastycznych dzieci. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na cele szkoły. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek i napoje dla wszystkich uczestników imprezy. 

            Dziękujemy Radzie Rodziców!!!

          • Jasełka 2019

          • "Dziś niebo się otwiera;
            dziś Bóg człowiekiem się staje.
            Dziś rodzi się Bóg - Miłość"

              20 grudnia, w piątkowe popołudnie zgromadziliśmy się wszyscy- społeczność szkolna: Pani Dyrektor Hanna Głuszek, Nauczyciele, Pracownicy Niepedagogiczni, Rodzice i Uczniowie oraz zaproszeni Goście: Pan Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz, Zastępca Wójta Pan Adam Gasiński, Ksiądz Proboszcz Sławomir Wasilewski, Prezes OSP Pan  Jan Tarnowski, Radni Pani Urszula Krupa i Pan Sylwester Maciejewski,  by zatrzymać się na chwilę nad tym, co  najważniejsze. 

            W życiu często zapominamy o tym, że dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
               Jasełkowe przedstawienie uzmysłowiło nam, że w wirze codziennego dnia nie mamy czasu ani dla siebie, ani dla drugiego człowieka. Warto się zatrzymać, zastanowić dokąd zmierzamy i jakie wartości preferujemy. Nie wystarczą życzenia, stół wigilijny, ani łamanie się opłatkiem - najważniejsze, by w naszych sercach narodziła się Miłość. 

            Zapraszamy do fotorelacji z jasełek

          • Przedświąteczne pieczenie pierników

          • Wspólne pieczenie to doskonała zabawa - o tym mieli okazję przekonać się  uczniowie klasy piątej, którzy razem z wychowawczynią p. Beatą Kubik piekli i ozdabiali pierniczki. Zapach pysznych ciastek przyciągał wszystkich do kuchni.  Najlepszym momentem  było wspólne dekorowanie! Polewa czekoladowa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie...  Możliwości było mnóstwo, a naszym uczniom nie zabrakło pomysłów i  wyobraźni . Dzieci miały doskonałą okazję wykazania się inwencją twórczą i przyozdobienia ciasteczka według własnego pomysłu.

          • Anioły na cel charytatywny

          • 5 grudnia w bibliotece odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,,Przylecieli anieli" .

            Konkurs skierowany był do uczniów klas III-V szkół podstawowych z terenu gminy. Zadaniem uczestników było wykonanie świątecznego anioła. Z naszej szkoły wyróżniony został anioł Huberta Kozłowskiego- ucznia III klasy.

            Dochód ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na cel charytatywny- pomoc w leczeniu Wiktora Foksa- mieszkańca naszej Gminy.

          • Klasa IV i V w kinie

          • Dnia 11.12.2019r. klasa 4 i 5 uczestniczyła w zorganizowanej przez p. Beatę Kubik i p. Anetę Małczak wycieczce do kinoteatru „Polonez” oraz Centrum Edukacji i Kształcenia . W Centrum Edukacji i Kształcenia byliśmy na wernisażu prac lokalnych artystów, zapoznaliśmy się z różnymi technikami i formami prac artystycznych. Misterne i pełne kunsztu iluminatorskie prace wykonane na papierze i desce, długo przykuwały uwagę dzieci i najbardziej je zachwyciły.

            Następnie udaliśmy się do kinoteatru Polonez w Skierniewicach na projekcję filmu „Śnieżna Paczka”. Śnieżna Paczka” to pełna przygód animowana historia adresowana dla całej rodziny. Mors planuje przyśpieszyć globalne ocieplenie i stopić koło podbiegunowe, w czym próbuje mu przeszkodzić grupa niedoświadczonych bohaterów, na czele której stoi lis. Poza licznymi, często  śmiesznymi perypetiami bohaterów można było podziwiać również piękne krajobrazy zawarte w filmie.

            Po zakończonym seansie uczniowie nie mieli jeszcze dość wrażeń, więc wybraliśmy się na poczęstunek do restauracji.

            Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.

          • Integracyjne andrzejki

          •  

            Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły, mieli przyjemność gościć swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej z Pszczonowa. Andrzejki miały charakter integracyjny i stały się już coroczną tradycją. Wspólne zabawy, wróżby i dyskoteka sprawiły, że młodzież radośnie spędziła czas, który długo jeszcze będzie pamiętać.

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami serdecznie dziękuje Pani Dyrektor- Hannie Głuszek, Radzie Rodziców oraz wychowawcom i pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu zabawy andrzejkowej.

          • Andrzejki w klasach I-III

          • W dniu 29 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz wychowawców, została zorganizowana dla klas I- III dyskoteka andrzejkowa połączona z wróżbami.

            Andrzejki przypadają na koniec lub na początek roku liturgicznego. Stanowią one specjalną okazję do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Dawniej Andrzejki postrzegano bardzo poważnie, obecnie zwyczaj traktowany jest z dużym przymrużeniem oka.

          • „Gramy dla Wiktora”

          •          W dniu 26 listopada przeprowadziliśmy loterię fantową, z której dochód przeznaczony był na cel charytatywny – wsparcie dla Wiktora. Również tego dnia przy okazji zebrania z rodzicami wolontariusze rozprowadzali ciasto, które upiekli rodzice i nauczyciele. Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji.

          • "Łańcuch dobra" - nasz udział w akcji bicia rekordu najdłuższego łańcucha choinkowego dla dzieci z dystrofią mięśniową

          •  

            Przed świętami nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Łańcuch Dobra” – akcji bicia rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych kliniki rehabilitacji dziecięcej UMB organizowanej przez Stowarzyszenie Pro Salute. 

            Aby pobić rekord musimy zrobić łańcuch min. 112 km, to dla nas duże wyzwanie. Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma na celu pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą.” – Pro Salute.

            Podsumowanie wymiaru długości łańcucha odbędzie się 6 grudnia 2019 roku. Opiekunem tej akcji charytatywnej w szkole była Beata Kubik.W tej akcji udział wzięli  uczniowie klas IV i V.   Nasz wynik to metrów i 120m 95 cm. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali swoje ręce i serce w każdy centymetr łańcucha. Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu przyczynimy się do zdobycia rekordu i sprawimy radość dzieciom chorującym na dystrofię mięśniową. Teraz czekamy z niecierpliwoscią  na wynik i trzymamy kciuki :)


             

          • SUKCES JULII BIES NA IX Przeglądzie Pieśni Patriotycznej – Godzianów 2019

          • W dniu 24.11.2019r. odbył się IX Regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Godzianowie z okazji uroczystych

            obchodów 101- lecia Niepodległości. Organizatorami byli Wójt Gminy Godzianów, Gminne Centrum Kultury

            Sportu i Biblioteka w Godzianowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie.

            Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki: Julia Bies z kl.8 i Julia Witczak z kl.6.

            Dziewczęta wykonały po dwie pieśni patriotyczne:,,Jeśli nie wrócę", ,,Mury", ,,Orlęta lwowskie" oraz

            ,,Dziś idę walczyć mamo".

            Jury przyznało Julii Bies II miejsce w konkursie.

            Uczennice otrzymały upominki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

            Brawo Julie!

          • Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          •  

            W czwartek, 21 listopada obchodziliśmy po raz kolejny w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu obok gazetki promującej Światowy Dzień Życzliwości stanęła tablica ,za pośrednictwem której można było przesłać życzenia całej społeczności szkolnej lub wybranej osobie. Tablica miała tego dnia powodzenie, bowiem na przerwach wielu chętnych chciało przesłać miłe słowa drugiej osobie, szerząc tym samym ideę światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. To pełne radości i pozytywnych emocji święto zainicjowały w naszej szkole opiekunki SKO. Pamiętajmy , że życzliwi żyją dłużej!


             

          • ,, Rozrzutny wróbelek”

          •  21 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas I-III zorganizowane przez szkolne koło SKO na temat oszczędzania. Podczas spotkania występujące dzieci zaprezentowały inscenizację wg wiersza Jana Brzechwy ,, Rozrzutny wróbel”. Historia wróbelka ze Wsi Duże Kałuże uczy, że ,, Składać ziarnko do ziarnka, to mądra gospodarka” i uświadomiła, że ważne jest posiadanie przyjaciół, którzy pomogą w potrzebie. Po przedstawieniu odbył się krótki quiz, podczas którego uczniowie wykazali się doskonałym zrozumieniem wiersza. Spotkanie dowiodło, że nasi młodsi uczniowie wiedzą dużo o oszczędzaniu pieniędzy, żywności, energii i wody , a także posiadają wiele empatii i życzliwości, cech bardzo pożądanych, zwłaszcza w obchodzonym w szkole Dniu Życzliwości i Pozdrowień. W środę, 27 listopada mali aktorzy udali się z przedstawieniem do młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego, którzy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli występ.


             

          • SZKOLNY KONKURS ,, STANISŁAW MONIUSZKO- POLSKI KOMPOZYTOR”- ROZSTRZYGNIĘTY

          • Pani Dyrektor Hanna Głuszek podsumowała szkolny konkurs plastyczny, podziękowała uczestnikom za

            zaangażowanie i wręczyła nagrody- srebrne nutki, dyplomy oraz słodycze.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce- Natalia Zatorska z kl. 8

            II miejsce- Ewelina Rzadkiewicz z kl. 7

            III miejsce- Jan Viscardi z kl. 5

            Wyróżnienia: Zuzanna Zawadzka z kl.8, Julia Karwat z kl.7, Nikola Janus z kl.5, Kalina Nowak z kl.5 oraz Lena Szczechowicz z kl.5.

            Galeria z pracami uczniów znajduje się na dolnym korytarzu.