• Światowy Dzień Wody

• 22 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Wody. W związku z tym dniem uczniowie naszej szkoły podnosili swoją świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych pracując już po raz kolejny w oparciu o materiały Polskiej Akcji Humanitarnej.Tym razem młodzież poszerzyła swoją wiedzę o wirtualnej wodzie oraz o pomocy humanitarnej w czasach kryzysu wodnego podczas wykładów w formie webinarów, filmów, animacji i rozmów. Podsumowaniem tygodnia poświęconego problemom wody było wykonanie przez naszych uczniów gazetki szkolnej ,,Co oznacza dla ludzi brak dostępu do wody”.

• Warto pomagać. Wolontariat.

• W naszej szkole gościła Pani Katarzyna Walczak przedstawicielka Centrum Wolontariatu w Skierniewicach. Na spotkaniu wolontariuszka przybliżyła dzieciom i nauczycielom zasady działalności wolontariatu. Uczniowie zapoznali się z ciekawą prezentacją promującą ideę pracy i działań charytatywnych na rzecz innych. Z pewnością wiele z uczestniczących w wydarzeniu osób zyskało inspirację do podjęcia inicjatywy wolontaryjnej.

• Światowy Tydzień Pieniądza 2023​​​​​​​​

• JESTEŚMY PRZEDSIĘBIORCZY. UCZYMY SIĘ PLANOWAĆ SWOJE FINANSE

Światowy Tydzień Pieniądza jest coroczną międzynarodową kampanią z zakresu edukacji finansowej na rzecz dbania o to, by dzieci i młodzież  kształtowały postawy i zachowania niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych. W naszej szkole zostały przeprowadzone następujące działania: uczniowie wykonali prezentacje multimedialne dotyczące planowania swoich finansów, przeprowadzono quiz finansowy oraz konkurs plastyczny, wykonane zostały ekologiczne skarbonki.

• JESTEŚMY Z WAMI

• Uczniowie naszej szkoły 21 marca wzięli udział w akcji skierniewickiego wolontariatu. Dzieci założyły dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.

Przedszkolaki również włączyły się do akcji, kolorowały skarpety, oglądały prezentację multimedialną dotyczącą osób z trisomią.

• WIOSNA, ACH TO TY!!!

• Wtorkowym przedpołudniem, 21 marca 2023 r., do naszej szkoły przyszła Wiosna! Uczniowie powitali radośnie zieloną porę roku. W tym dniu, oprócz standardowych lekcji, miały miejsce niecodzienne wydarzenia: pokaz mody ekologicznej, tworzenie Marzanny, wykonanie prac plastycznych o tematyce wiosennej.  Do utrwalenia wydarzenia wykorzystany został sprzęt pozyskany w ramach rządowego programu #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

• SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW

• Uzyskanie certyfikatu było wynikiem wykonania przez naszych uczniów wszystkich zadań w ramach projektu, który realizowaliśmy we współpracy ze  Studium Prawa Europejskiego i Instytutem Badań nad Demokracją

Celem projektu było krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Szkolnym Koordynatorem  była p. Małgorzata Sobieszek