• ZEBRANIE

• Zebranie z wychowawcami klas oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami, pedagogiem i psychologiem - zapraszamy.

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to program edukacyjno-technologiczny mający na celu wzmocnienie i uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów.

W ramach programu dla naszej szkoły zakupione zostały m. in. dwie drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty Photon i Krypton.

Uczniowie klas 7-8 na zajęciach projektowali modele 3D w programie Tinkercad, następnie uruchomili sprzęt, na którym wydrukowali świąteczne gwiazdki.

Na co dzień dzieci korzystają z monitorów dotykowych, na których mogą nie tylko pisać, ale i oglądać filmy edukacyjne, grać w gry dydaktyczne, projektować, uczyć się poprzez zabawę i narzędzia TIK.

• Z chemią za pan brat

• Dzięki uprzejmości Pani dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 "Ekonomik" Doroty Klucznik, nasi uczniowie klasy siódmej, mogli uczestniczyć w zajęciach chemicznych przygotowanych przez przyszłych techników analityków pod opieką Pani Elżbiety Szabelskiej.

Siódmoklasiści brali udział w ekstrakcji chlorofilu z liści szpinaku oraz w chromatografii bibułowej. Zajęcia były niezwykle ciekawe i zachęcające do pogłebiania wiedzy chemicznej, również drogą prostych doświadczeń.

Uczniowie obejrzeli nową pracownię chemiczną oraz zwiedzili budynek "Ekonomika".

#aparatfotograficznyLaboratoriaPrzyszłości.

• DZIEŃ KOLORÓW

• W ostatni czwartek, czyli 16 listopada, w naszej szkole odbył się Dzień Kolorów. Kilka dni wcześniej przewodniczący klas wylosowali kolory, w których w wyznaczonym terminie uczniowie mieli pojawić się w szkole. W czwartek wszyscy przyszli w pięknych, kolorowych ubraniach.

• SPACER Z HISTORIĄ

• 09.11.2023 w niecodzienny sposób uczniowie naszej szkoły (klasy VII i VIII) włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.
            Odpowiedzieli na propozycję Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Skierniewicach - organizatora gry historycznej  pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice.
            Młodzież pokonała trasę, wykonując zadania w znalezionych punktach zaczynając od skierniewickiego dworca, następnie przez Bramę Parkową, Starostwo Powiatowe, popiersie Jana Kozietulskiego, OSP, kończąc pod Muzeum Historii Skierniewic.
            Była to okazja do uczczenia Święta Niepodległości, poznania historii miasta Skierniewice, ale również do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

• Święto Niepodległości

• Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się apel słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy VI. W drugiej części apelu wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów, którzy reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Makowie.

• Pamiętamy o tych, którzy walczyli za naszą wolność

• 27 października 2023 roku klasy starsze udały się do lasu Zwierzyniec na grób osób rozstrzelanych podczas II wojny światowej. Uczniowie uprzątnęli mogiłę, zapalili znicze, położyli kwiaty. Następnie pomodlili się i uczcili minutą ciszy pamięć poległych. Takie akcje są wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

• PARAFIALNY KONKURS PLASTYCZNY

• ​​​​​​​​​​​​​​

W miesiącu październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Parafię  w Makowie. Konkurs polegał na zilustrowaniu wybranej tajemnicy różańcowej. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja składająca się z członków grup parafialnych wyłoniła zwycięskie prace.

• I miejsce w kategorii klas IV-VIII zdobyła ZOFIA KRUPA z klasy VII
            • wyróżnienie zdobyła LAURA GŁUSEK z klasy V

Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

• IV Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Tobie Ojczyzno"

• W dniu 26 października 2023 roku odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Tobie Ojczyzno" pod honorowym patronem Wójta Gminy Maków p. Jerzego Stankiewicza. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem. Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie konkursu.

Do konkursu przystąpiło 49 uczestników ze wszystkich szkół z terenu Gminy Maków. Konkurencja odbywała się  w 6 kategoriach(soliści w klasach 1-3,4-6 i 7-8, oraz zespoły w klasach 1-3,4-6 i 7-8). Nasi uczniowie zajęli miejsca:

II miejsce w kategorii solista klasy 1-3-Zofia Machaj kl.2;

III miejsce w kategorii zespół klasy 1-3 – Julia Trojanowska z kl. 1, Łucja Stanecka z kl. 1 , Zuzanna Politowicz z kl. 2 i Antoni Madany z kl.3;

I miejsce w kategorii solista klasy 4-6-Kalina Kubik kl.6;

II miejsce w kategorii zespół klasy 4-6 – Laura Głusek z kl. 5, Katarzyna Żaczek z kl.5 , Julia Smolarek z kl. 5 i Anna Jędrzejewska z kl.6;

II miejsce w kategorii zespół klasy 7-8 –Mateusz Piotrowski z kl. 7, Dawid Stanecki z kl.7 , Jan Byczkowski z kl. 7 i Jakub Młynarski z kl.7.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Film „O psie, który jeździł koleją”

•

23 października 2023 roku uczniowie klas IV i V wybrali się do kina Polonez w Skierniewicach, aby obejrzeć adaptację filmową utworu Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”. Uczniowie mieli okazję porównać film z treścią książki. Film ukazywał niezwykłą przyjaźń między czworonogiem a dziewczynką. Bohaterowie szybko się zaprzyjaźnili, cieszyli się wspólnymi przygodami i wspierali się w trudnych momentach. Film w ciekawy sposób pokazał również zagadnienie odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych. Za ich pośrednictwem zorganizowana została zbiórka środków na operację głównej bohaterki. Po uczcie duchowej uczniowie udali się do pizzerii, gdzie w ramach  integracji wspólnie spożyli pyszny posiłek.