Strona główna

Czwartek 17.01.2019

Mapa

Strona główna

  • Zaproszenie

   Zaproszenie
  • Wesołych Świąt !!!

                                        Wesołych Świąt !!! - Obrazek 1

  • Dar dla potrzebujących

   Dar dla potrzebujących

   Społeczność szkolna i ich rodziny zareagowały na apel Wolontariatu i włączyły się w akcję niesienia pomocy potrzebującym. Zebrano różne produkty żywnościowe, które zostały podarowane w formie darów-paczki tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Takie działania udowadniają, że w szkole można zdobywać nie tylko edukację i kształcić swoje umiejętności. Nasi uczniowie poprzez możliwość wolontariatu czerpią również autentyczną radość z pomagania innym, czują się potrzebni. Jesteśmy z nich bardzo dumni. 
   DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ZA OFIARNOŚĆ I POMOC!

   Dar dla potrzebujących - Obrazek 1

  • Starszy kapitan Państwowej Straży Pożarnej z wizytą w szkole

   Starszy kapitan Państwowej Straży Pożarnej z wizytą w szkole

   19 grudnia 2018 r. naszą szkołę odwiedził starszy kapitan Sławomir Majka z Państwowej Straży Pożarnej. Przeprowadził pogadankę na temat zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla, objawach oraz sposobach kontrolowania poziomu czadu w powietrzu. Przypomniał o konieczności założenia w domu czujek CO (tlenku węgla), gdyż związek ten jest bezbarwny i bezwonny, a nadmiar w organizmie może doprowadzić do śmierci.

    

   Starszy kapitan Państwowej Straży Pożarnej z wizytą w szkole - Obrazek 1   Starszy kapitan Państwowej Straży Pożarnej z wizytą w szkole - Obrazek 2

  • Jasełka Misyjne pt." Śpiewaj i tańcz Ziemio cała dla Jezusa"

   Jasełka Misyjne pt." Śpiewaj i tańcz Ziemio cała dla Jezusa"

   „Adwent to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Na wszystkich kontynentach naszej Ziemi ludzie różnych ras i języków czekają na Zbawiciela. Oczekują nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale na ostateczne przyjście Pana Jezusa, który powtórnie przyjdzie w swej chwale na ziemię”.

     My,  oczekując przyjścia Jezusa, obejrzeliśmy Jasełka Misyjne pt.: „Śpiewaj i tańcz Ziemio cała dla Jezusa” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowicach. Wydarzenie miało miejsce  w piątek 14  grudnia o godzinie 16.15.

     Zaszczycili nas swoją obecnością: Jerzy Stankiewicz – Wójt Gminy Maków, Adam Gasiński – zastępca Wójta, ksiądz prefekt Jakub Zakrzewski - wikary parafii w Makowie, Maria Krawczyk – Sekretarz gminy, Jolanta Zarzycka-Karda – Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, a także Sylwester Maciejewski i Urszula Krupa – radni z Dąbrowic oraz Andrzej Żytyński – Przewodniczący Rady Rodziców. Dyrektor szkoły Ewa Krawiec powitała wszystkich zgromadzonych i życzyła  wspaniałych wrażeń podczas oglądania jasełek oraz radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.   

     Na te kilka chwil sala zamieniła się w niebo rozgwieżdżone,  a mali  i więksi aktorzy przeprowadzili nas przez pięć kontynentów, byśmy mogli przekonać się na własne oczy, jak na narodziny Jezusa oczekują mieszkańcy każdego z nich. Usłyszeliśmy kolędę „Cicha noc” zaśpiewaną po ….. japońsku. Podziwialiśmy tańce afrykańskie, spotkaliśmy Hawajki, małych Indian, pasterzy z  Europy. Na zakończenie uczniowie odtańczyli  krakowiaka.

     A gdzie Dzieciątko Jezus? Gdzie Maryja, Józef? Zabrakło stajenki? – spytałby ktoś.

   Nie, nie zabrakło. Ci wszyscy, których spotkaliśmy,  zmierzali do Betlejem i spotkali się przy stajence, oddali cześć małemu Jezusowi i złożyli swoje dary. A prowadził je Anioł, który rozdawał znaki i przemawiał  słowami: „Weźcie z sobą w drogę ten świetlisty znak, On wam wskaże ścieżki dobre, gdzie iść i jak trwać”.

     Weźmy więc ten znak i bądźmy gotowi na przyjście  Pana, który nas poprowadzi.

   Miłym akcentem uroczystości było wystąpienie Przewodniczącego Rady Rodziców, który złożył przepiękne życzenia i kwiaty na ręce Pani Dyrektor Ewie Krawiec. Cała społeczność szkolna również dołącza się do tych życzeń- wszystkiego najlepszego!

   Spektakl przygotowały panie: Lucyna Antoniak, Aneta Małczak, a nad całością czuwała Maria Kubik.

   Dziękujemy tym wszystkim osobom ,które szczególnie zaangażowały się w przygotowanie jasełek.

                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                       Opr. Aleksandra Gejo i Maria Kubik

   Zapraszamy do fotorelacji!

  • Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

    12 grudnia w bibliotece odbyło się podsumowanie GMINNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO. Konkurs adresowany był do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych z terenu gminy Maków. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie choinki z materiałów ekologicznych.

   Z naszej szkoły Julia Czerwińska zdobyła 3 miejsce, a Julia Karwat -wyróżnienie. Gratulujemy pomysłowej pracy! 

   Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy - Obrazek 1  Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy - Obrazek 2

  • Wyjątkowy Gość w szkole

   Wyjątkowy Gość w szkole

   Szóstego grudnia, już od  rana  w naszej  szkole i oddziale przedszkolnym  panował  świąteczny  nastrój  w  oczekiwaniu  na  odwiedziny  Mikołaja. To jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie maluchy z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowego” dzwoneczka. Pojawił się,  przyodziany w czerwony kubrak staruszek z siwą brodą i dużym workiem prezentów. Dzieci powitały wspaniałego gościa śpiewając piosenki. Mikołaj odwiedzał  wszystkie  dzieci   w   klasach  i  wręczał   im  upominki. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk- trwało to jednak krótko , gdyż Mikołaj był bardzo sympatyczny, wesoły i... dawał prezenty . Obdarowani zostali również  nauczyciele. Po ponad 4 godzinnym obdarowywaniu, Mikołaj i jego przesympatyczna świta wyruszyli w dalszą drogę.

   Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli spełnić w tym dniu marzenia naszych uczniów tj. rodzicom, nauczycielom oraz  pani dyrektor.

    Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Świętego Mikołaja i Jego pomocnika p. Danuty Viscardi .Mamy nadzieję że za rok znów odwiedzi naszych uczniów.

   Opr.Maria Kubik

  • Choinka moich marzeń

   Choinka moich marzeń

   W dniu 4 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne, które poprowadziły : p. Marzena Kubik-dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Makowie, p. Hanna Skrzydło-instruktor Łódzkiego Domu Kultury, p. Bogusława Szadkowska-instruktor Miejskiej Biblioteki w Skierniewicach. Motywem przewodnim warsztatów była choinka. Pani Hanna Skrzydło przypomniała uczniom klas I-III o symbolach światecznych i pokazała, jak można wykonać wspaniałą dekorację świąteczną, z choinką w roli głównej. Uczestnicy warsztatów mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne i wyobraźnię, kształtować twórczą osobowość i kreatywność a przede wszystkim czerpać radość z tworzenia. Powstałe podczas warsztatów prace można obejrzeć w galerii szkolnej.

   Dziękujemy paniom za instruktaż i wspólnie spędzony czas.

   Opr.Maria Kubik

  • Andrzejki

   Andrzejki

   W dniu 30 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa połączona z wróżbami . Każdy mógł sobie powróżyć z wosku, butów, serc z imionami, kubków, kolorowych kredek itp.  Zabawę oraz  liczne konkursy prowadzili uczniowie samorządu, którzy sprawili, że wszyscy wspaniale się bawili. 

   Opr.Maria Kubik

  • Wyjazd integracyjny do Pszczonowa

   Uczniowie klas VII i VIII odwiedzili swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Pszczonowie. Wyjazd miał charakter integracyjny. Wspólne zabawy, wróżby i dyskoteka sprawiły, że dzieci radośnie spędziły czas, o  którym długo jeszcze będą wspominać.

  • Z muzyką country "za pan brat"

   Z muzyką country "za pan brat"

   30 listopada po raz kolejny zaszczycił nas swoją obecnością Pan Hanusz Kowalczyk wraz z dwójką wspaniałych tancerzy z Łodzi. Nasi goście nie tylko opowiadali nam o kowbojach, westernie, szeryfie i łatwo "wpadającej w ucho" muzyce country, ale także ją zaprezentowali.

    Mieliśmy także okazję nauczyć się podstawowych kroków i tańczyliśmy jeden z układów tańca country. Jak zawsze świetnie się bawiliśmy. Goście wprowadzili nas w andrzejkową, taneczną atmosferę.

   Opr.Maria Kubik

  • Wyrecytowana miłość do Ojczyzny

   29.11.2018

      Wyrecytowana miłość do Ojczyzny - Obrazek 1  Julia Karwat                   Wyrecytowana miłość do Ojczyzny - Obrazek 2  Julia Witczak 

   Dwie uczennice  naszej szkoły wzięły udział w IV Edycji Gminnego  Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem "Kiedy myślę Ojczyzna..."zorganizowanego przez szkołę w Woli Makowskiej. Celem konkursu było m.in." uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności". W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu naszej Gminy.

    Julia Witczak  uczennica naszej szkoły zajęła III miejsce , a Julia Karwat  zdobyła wyróżnienie. Uczestniczki  otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wspaniałych recytatorek. Gratulujemy!

   Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem  dyr. Ewy Krawiec i p. Marii Kubik.

   Wyrecytowana miłość do Ojczyzny - Obrazek 3  Wyrecytowana miłość do Ojczyzny - Obrazek 4   Wyrecytowana miłość do Ojczyzny - Obrazek 5

   Opr.Maria Kubik

    

  • W Krainie Świętego Mikołaja

   W Krainie Świętego Mikołaja

   Grupa Krasnale i grupa Elfy z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach 27.11.2018r. odwiedziły Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku.

    Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały listy z listą wymarzonych prezentów, które chciałyby znaleźć pod choinką. Podczas spotkania w sali tronowej ze Świętym Mikołajem osobiście mu te listy przekazały, następnie zrobiły pamiątkowe zdjęcie ze świętym dziadkiem. Odbyły również spacer po bajkowej ścieżce ,po której oprowadziła ich Pani Śnieżynka, przypominając treść dobrze znanych przez dzieci najpiękniejszych bajek.Trochę zmarznięte mogły rozgrzać się ciepłą zupą, którą zjadły na terenie Krainy. Na koniec mogły zaznać trochę beztroskiego szaleństwa na placu zabaw pod namiotem. Dzieci wróciły z wycieczki trochę zmęczone, ale uśmiechnięte.

  • Policja w oddziale przedszkolnym

   Policja w oddziale przedszkolnym

   W czwartek 22 listopada oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach gościł u siebie funkcjonariuszy policji.

   Przedszkolaki słuchały z wielkim przejęciem  i  zaciekawieniem wykładu policjantów na temat bezpiecznego poruszaniu się po drogach,  i jak ważne jest noszenie odblasków. Dzieci poznały bezpieczne pozycje w razie ataku groźnego psa. Policjanci przestrzegli maluchy przed kontaktami z osobami nieznajomymi, a także pomogli wszystkim przedszkolakom przymierzyć strój policyjny na akcje specjalne. Dzieci  były bardzo zadowolone ze spotkania i zadawały mnóstwo pytań dotyczących pracy policjanta. Wielu z przedszkolaków planuje w przyszłości piastować właśnie zawód policjanta. Funkcjonariusze zostali nagrodzeni przez dzieci zaśpiewaną przez nie piosenką pt "Pan Policjant" i pamiątkowymi dyplomami z podziękowaniami.

  • W świecie Disneya

   W świecie Disneya

     Dnia 21.11.2018r. dzieci klas I-IV wybrały się na wycieczkę do kina Polonez w Skierniewicach na film Disneya pt."Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

   "Bohaterką filmu jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matką Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie".

    W główne role wcielili się  m.in. Keira Knightley (Cukrowa Wróżka), Morgan Freeman(Drosselmeyer) oraz 17-letnia Mackenzie Foy (Clara). W obsadzie superprodukcji znaleźli się też m.in. Helen Mirren  i Matthew Macfadyen.

   Wspaniały film swą fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca wywierając ogromne wrażenia na małych widzach.

   Dla dzieci celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestnictwa w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie.

   Uczniowie wyjazdem byli zachwyceni. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

   Opr.Maria Kubik

  • "100 lat Niepodległej"

   "100 lat Niepodległej"

   W sobotę,10 listopada na stadionie w Makowie odbyły się biegi sztafetowe 8x400m. Organizatorem biegu była Gmina Maków, Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie oraz Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie.

   Nasza szkoła wystawiła drużynę  chłopców i dziewcząt z klas IV-VI, która zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.

   Kolory biało - czerwone uczestników, jak i pałeczek sztafetowych, nawiązywały do setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyniku!

   Opr.Maria Kubik

  • Święto "Dla Niepodległej"

   Święto "Dla Niepodległej"

   Nasza szkoła przystąpiła  do akcji „Rekord dla Niepodległej”. Dzieci przyszły ubrane na galowo, z własnoręcznie wykonanymi kotylionami. Punktualnie o godz. 11.11. cała społeczność szkolna zaśpiewała  cztery zwrotki hymnu Polski. To nie było zwyczajne odśpiewanie hymnu, dało się zauważyć duże zaangażowanie wszystkich  śpiewających, aż się łza zakręciła w niejednym oku. Uczniowie , którzy brali udział w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych, zaprezentowali swoje wokalne umiejętności. Następnie artyści z Łodzi zatańczyli, w pięknych strojach ludowych, nasze tańce narodowe. Chętni  uczniowie, jak zawsze mieli możliwość zatańczyć z profesjonalistami.

   Następnie ósmo- i siódmoklasiści zaprezentowali wiersze i  odśpiewali pieśni patriotyczne opisujące wydarzenia z historii Polski, a związane z odzyskaniem niepodległości. W śpiew zaangażowali się wszyscy obecni. Dziewczęta ubarwiły słowo ruchem i pojawiły się elementy tańca, dramy. Była Polska w koronie, którą złe moce zaborcze skuły łańcuchami, była też Wolność maszerująca z flagą biało-czerwoną i uwalniająca Ją. Wszystko prowadzone było płynnie przez dwoje narratorów.

    Święto "Dla Niepodległej" zakończyło się sadzeniem krzewów-lilaków przez każdą klasę.

    Był to wyjątkowy dzień. Uczniowie ze Szkoły w Dąbrowicach perfekcyjnie zdali egzamin z patriotyzmu.

   Opr.Maria Kubik

  • Bijemy rekord dla Niepodległej

   Bijemy rekord dla Niepodległej

   Ponad 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych, w tym i nasza szkoła, zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

   Celem tej inicjatywy jest wspólne odśpiewanie w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.

   Opr.Maria Kubik

  • Najlepsi wśród najlepszych!

   Najlepsi wśród najlepszych!

    

   Uczniowie przygotowywani przez p. Ewę Krawiec i p. Marię Kubik do konkursów, osiągają bardzo wysokie lokaty. W tym roku Dominik Kozłowski uczeń kl. V, Franciszek Szczechowicz uczeń kl V. oraz Jan Viscardi uczeń kl. IV byli najlepsi w szkolnym konkursie historycznym - zakwalifikowali się do Gminnego Konkursu Historycznego. Wszyscy trzej wykazali się ogromną wiedzą z zakresu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jako zespół zdobyli najwięcej punktów. Indywidualnie Franciszek Szczechowicz zajął 3 miejsce, 0,5 pkt mniej zdobył Dominik Kozłowski i zajął 4 miejsce, a Jan Viscardi 5 miejsce. Wszyscy trzej zdobyli powyżej 90 punktów/100 mozliwych.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   Najlepsi wśród najlepszych! - Obrazek 1

   Opr.Maria Kubik

  • Lekcja historii

   Lekcja historii

   Okres „Wszystkich Świętych” to czas zadumy , refleksji, modlitwy za zmarłych. W tym czasie tysiące osób składają kwiaty i zapalają znicze na grobach.
   Uczniowie naszej szkoły, od lat odwiedzają grób nieznanego żołnierza, który znajduje się w lesie "Zwierzyniec"- porządkują, grabią liście, przynoszą kwiaty i zapalają znicze. W ten sposób oddają hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność i pokój. To również lekcja historii, nauka patriotyzmu i właściwego zachowania.

   Władysław Broniewski "Zaduszki"

   W dniu Zaduszek,

   W czas jesieni,

   Odwiedzamy bliskich groby,

   Zapalamy zasmuceni

   Małe lampki - znak żałoby.

   Światła cmentarz rozjaśniły,

   Że aż łuna bije w dali,

   Lecz i takie są mogiły,

   Gdzie nikt lampki nie zapali. 

   Opr.Maria Kubik

    

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach
   Dąbrowice 86,
   96 - 124 Maków
   woj. łódzkie
  • (46) 831 33 67
  liczba odwiedzin: 120329