• KOT BUDZIK, POTWORY I KULFON z wizytą w naszej szkole

• 12 maja 2023 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-IV ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek panem Andrzejem Markiem Grabowski. Gość to także twórca programów telewizyjnych dla najmłodszych: Ciuchcia, Budzik, Tik-Tak  oraz autor wielu piosenek.  Spotkanie autorskie odbyło się w ramach akcji Z książką na walizkach. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• W szkole uczniowie systematycznie i z przyjemnością wykorzystują sprzęt pozyskany z programu Laboratoria Przyszłości. Dużą popularnością cieszą się zajęcia poświęcone programowaniu Photonów w Scratchu oraz pracy z  mikrokontrolerami. Grupa przedszkolna uczyła się tańca z pomocą Photonów. W klasach młodszych dzieci doskonalą umiejętność współpracy w grupie i planowania poprzez obsługę robotów, które skonstruowali uczniowie z klas starszych. Dzieci rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię przestrzenną korzystając z zestawów klocków Lego oraz magnetycznych klocków konstrukcyjnych. Uczniowie projektują elementy przestrzenne i drukują je w technologii trójwymiarowej na drukarce 3D.

• Pokaz eksperymentów

• W dniu 4 maja 2023 r. odwiedził naszą szkołę jeden z członków grupy "Zaelektryzowani". Przedstawił on uczniom wiele ciekawych zjawisk fizyczno - chemicznych. Do swoich eksperymentów użył wodoru oraz ciekłego azotu, co wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Spotkanie to było bardzo pouczające i niezwykle ciekawe.

• Akcje charytatywne

• Zakończone zostały akcje charytatywne: zbiórka karmy i kocy dla psów i kotów z Ukrainy oraz zbiórka plastikowych nakrętek dla chorych dzieci.