• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022

• W tym roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 18 uczniów i uczennic; 1 osoba będzie pisała egzamin w terminie dodatkowym. Na wyniki egzaminu trzeba poczekać do 1 lipca br. Wręczenie zaświadczeń o wynikach nastąpi w dniu 8 lipca 2022 r.

• Podróż w świat Ignacego Łukasiewicza i Małego Księcia

• 23 maja 2022 roku klasy VI,VII i VIII uczestniczyły w nietypowej lekcji związanej z postacią Ignacego Łukasiewicza, wielkiego naukowca i wynalazcy oraz twórcy polskiego przemysłu naftowego. W stojącym przed Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach Naukobusie, odbyły się pokazy eksperymentów fizycznych i chemicznych. Potem uczniowie obejrzeli  spektakl „Mały Książę” w reżyserii Piotra Stawskiego. Jest to pierwsza produkcja teatralna zrealizowana przez CKiS. Historia opowiadana była  przez wyjątkowy zespół aktorski łączący profesjonalistów i dzieci, przy wykorzystaniu ciekawych efektów specjalnych  oraz  muzyki

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z ZUZANNĄ ORLIŃSKĄ

• W dniu 12.05.2022 uczniowie klas I-VI uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Zuzanną Orlińską. Spotkanie odbyło się w ramach projektu: „Z książką na walizkach”. Historie małe i duże; organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie.Uczniowie mieli możliwość indywidualnych pytań oraz zakupu książek opatrzonych imiennych autografem. Pisarka zainspirowała uczniów do poszukiwania ciekawostek rodzinnych poprzez ogłoszony konkurs. Naszą szkołę w dalszym jego etapie będą reprezentowały prace: Jana Głuszka z klasy II,  Marty Gajaszek z kasy VI oraz Patrycji Bartyś z klasy IV. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• BALLADYNA W PŁOCKIM TEATRZE. KREATYWNY SPOSÓB NA NAUKĘ I INTEGRACJĘ

• W ramach realizacji zadań programu wychowawczo- profilaktycznego oraz w celu kształcenia umiejętności odbioru tekstu literackiego przedstawionego w formie spektaklu, uczniowie klasy 7 oraz klasy 8 wybrali się na wycieczkę do Płocka. Oprócz wrażeń artystycznych mieli okazję do integracji grupy i zdrowej rywalizacji poprzez uczestnictwo w grze w paintball.

• ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• W dniu  29 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas starszych przygotowali uroczystą akademię, podczas której zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Czteroletniego i uchwaleniem Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Głównym celem uroczystości było rozwijanie poczucia przynależności narodowej oraz znaczenia w naszym życiu słów: Ojczyzna, Wolność, Naród.

Warto pamiętać, że była to konstytucja pierwsza w Europie, a druga na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Rocznicę jej uchwalenia obchodzono uroczyście podczas rozbiorów, mimo sprzeciwu zaborców oraz w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej przez pewien okres czasu zaprzestano celebrowania tego wydarzenia  i dopiero  6 kwietnia 1990 roku sejm Polski zdecydował o przywróceniu tego święta państwowego.