• 28 kwietnia uczciliśmy w szkole MAJOWE ŚWIĘTA

• "Polska to nasza Ojczyzna. Tu jest nasz dom, tutaj wspólnie dzielimy radości i smutki, sukcesy i porażki. Żyjemy w zawrotnym tempie, nie mamy czasu na celebrowanie świąt, nudzą nas rocznice i apele. Zapominamy, że naród, który nie zna swojej przeszłości, nie buduje też swojej teraźniejszości i nie ma przed sobą przyszłości". Tymi  słowami, zmuszającymi do refleksji, przewodnicząca samorządu uczniowskiego rozpoczęła podniosłą uroczystość poświęconą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i majowym świętom. Szkoła w Dąbrowicach, jako SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW, w sposób szczególny dba o zachowanie pamięci o dziejowych wydarzeniach, które kształtowały tożsamość narodową oraz stanowią fundament postaw obywatelskich i demokratycznych. Wystąpienie uczniów przygotowały: p. Maria Kubik i p. Magdalena Ostrowska.

• WYCIECZKA KLAS I-IV DO ŁODZI

•   Wycieczka klas I-IV rozpoczęła się od zwiedzania łódzkiego ZOO, Orientarium- najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconemu faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Następnym etapem wyjazdu było EC1 i zabawa na Ulicy Żywiołów, to trzy piętra eksperymentów i aktywności ruchowych. Na koniec podróży podziwialiśmy egzotyczną kolekcję roślin zapoczątkowaną przez łódzkich fabrykantów. Najstarsze rośliny w Palmiarni to ponad 150 letnie palmy.

Wyjazd był bardzo udany i pełen wrażeń.

• Konkurs rozstrzygnięty!

•

W dniu 2 kwietnia w kościele w Makowie odbyło się podsumowanie konkursu na Palmę Wielkanocną. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Maków i Parafii św. Wojciecha w Makowie. Nasza uczennica Laura Głusek (klasa IV) zajęła 2.miejsce. Gratulujemy!!!