• GMINNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• W dniu 11 listopada br. w kościele parafialnym w Makowie została odprawiona uroczysta msza  w intencji Ojczyzny. W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, reprezentując społeczność szkolną w Poczcie Sztandarowym. Uczennice: Antonina Byczkowska, Weronika Majka i Lena Szczechowicz uświetniły uroczystość wykonując wzruszającą pieśń patriotyczną "Cisza. Modlitwa Katyńska". Powyżej nagranie występu dziewcząt; uczennice przygotowała p. Aneta Małczak

• GMINNY KONKURS "O IGNACYM WIEM WSZYSTKO"

• 8 listopada 2022 roku w ramach programu ,,Rozgrzewamy Polskie Serca " Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w Makowskim Centrum Kultury miał miejsce finał Gminnego Konkursu Wiedzy  „O Ignacym wiem wszystko”. Reprezentanci szkół z terenu naszej gminy zaprezentowali szeroką wiedzę dotyczącą życia i działalności oraz wynalazków Ignacego Łukasiewicza. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Janus z klasy VIII, Aleksandra Starzec z klasy VI i Kalina Kubik z klasy V. Gratulujemy zdobycia III miejsca Kalinie Kubik z klasy V.

• BEZPIECZNIE W DRODZE DO SZKOŁY I W SZKOLE

• 21 października 2022 roku uczniowie klas od 1 do 8 uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach na temat konsekwencji karnych stosowania cyberprzemocy przez dzieci, bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz zachowania bezpieczeństwa w spotkaniu z nieznajomymi.

• PAMIĘTAMY O BOHATERACH, KTÓRZY ODDALI ŻYCIE ZA NASZĄ WOLNOŚĆ

• Uczniowie naszej szkoły udali się do lasu Zwierzyniec w celu uporządkowania grobu i oddania czci poległym podczas II wojny światowej. Na bezimiennej mogile zostały zapalone znicze i położone kwiaty. Wszyscy uczciliśmy minutą ciszy pamięć bohaterów, którzy oddali życie podczas akcji przeprowadzonej przez Niemców.

• JEŚLI PIERNIKI TO TYLKO Z TORUNIA

• 24 października 2022 roku klasy VIII -V wybrały się do pięknego Torunia. Uczniowie zwiedzili Rynek Staromiejski, gdzie obejrzeli Ratusz i pomnik Mikołaja Kopernika; poznali legendę związaną z Pomnikiem Flisaka o imieniu Iwo, który uratował miasto przed plagą żab. Zwiedzający zobaczyli  pomnik psa Filusia, który był postacią komiksu tworzonego przez wybitnego polskiego rysownika Zbigniewa Lengrena.  Atrakcją zwiedzania była Krzywa Wieża, przy której według legendy każdy, kto stanie oparty tyłem o pochylony mur baszty i utrzyma równowagę, nie ma złych uczynków. Najwięcej przyjemności sprawiła uczniom wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Tam poznali sekret tworzenia toruńskich pierników. Następnie każdy własnoręcznie wykonał swój piernik, który potem został wypieczony. Wycieczka pozwoliła uczniom poznać wiele ciekawostek związanych z Toruniem i jego mieszkańcami.

• III GMINNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „TOBIE OJCZYZNO”

• Dnia 26 października 2022 r w Szkole Podstawowej im Księdza Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem odbył się III Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „ Tobie Ojczyzno” pod patronatem Wójta Gminy Maków Jerzego Stankiewicza. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół z terenu gminy. Uczniowie prezentowali utwory o tematyce patriotycznej w 6 kategoriach. Występy oceniała komisja w składzie: p. Marian Chmielewski, p. Ireneusz Foks, p. PiotrGradowski.

Laureaci konkursu z naszej szkoły:

Soliści klasy 1-3

3. miejsce – Magdalena Stanecka – SP Dąbrowice

Soliści klasy 4-6

1 miejsce – Anna Jędrzejewska – SP Dąbrowice

Zespoły klasy 4-6

3. miejsce – SP Dąbrowice- Cecylia Szczechowicz, Julia Nowowiejska, Oliwia, Kubik, AleksandraStarzec

Zespoły klasy 7-8

1. miejsce – SP Dabrowice- Lena Szczechowicz, Antonina Byczkowska, Michalina Cybula,Weronika Majka

Gratulujemy!