• SPOTKANIE Z TEATREM NOWOCZESNYM

• W dniu 13.06 uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Skierniewic. Oglądali przedstawienie teatralne pt.”Czerwony Kapturek”w wykonaniu aktorów scen krakowskich. Spektakl łączył nowoczesne rozwiązania sceniczne z poszanowaniem teatru klasycznego.

Spotkanie z Teatrem Nowoczesnym było okazją do świetnej zabawy z edukacją w tle. Sztuka pomysłowo przemycała uniwersalne wartości, skłaniała do refleksji. Dzieciom bardzo podobał się sposób przekazu, efekty specjalne i kostiumy aktorów.

• TALENTY ROZWIJAMY I KONKURSY WYGRYWAMY!

• Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy pierwszej, Zofia Machaj, odniosła spektakularny sukces - została laureatką Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” w kategorii Konkurs Muzyczny. Festiwal odbył się na Jasnej Górze w Częstochowie, a wydarzeniu patronowali: Minister Edukacji i Nauki, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych i  Przeor Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze. Uczniowie przygotowani przez Panią Anetę Małczak,  zostali finalistami i laureatami  etapu okręgowego XVI Turnieju Wiedzy Przyrodniczej, który odbył się 31 maja br. w Nadleśnictwie Skierniewice.Tytuł laureata zdobyli: Jan Viscardi z klasy 8 oraz Dawid Stanecki z klasy 6. Tytuł finalisty zdobyli: Nikola Janus z klasy 8 oraz Patryk Tarnowski z klasy 8.

• Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

• Uczniowie ze szkoły w Dąbrowicach skorzystali z dofinansowania w ramach rządowego programu Poznaj Polskę i wyjechali na jednodniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Na początku zwiedzili miasto Kielce. Następnie przejechali do najbardziej znanej atrakcji Gór Świętokrzyskich – Jaskini Raj. Podziwiali tutaj, unikatowe na skalę światową, skupiska stalaktytów oraz ekspozycję dzikich zwierząt żyjących na obszarze Gór Świętokrzyskich. Kolejnym punktem wycieczki było wejście „Drogą Królewską” na Święty Krzyż – szczyt zwany również Łysą Górą. Tam zwiedzili zespół klasztorny oraz przedchrześcijańskie obwarowania kamienne. Wycieczka była doskonałą, żywą lekcją historii, biologii  i geografii.