• Wiosna w naszej szkole

• Uczniowie klas I-III, aby uczcić nadejście wiosny przyszli do szkoły ubrani w” barwy wiosny”.

Sale lekcyjne oraz korytarz szkolny zostały udekorowane kolorowymi pracami plastycznymi wykonanymi przez dzieci. W szkole zrobiło się barwnie i wesoło.

Mamy nadzieję, że tak powitana Wiosna nadejdzie bardzo szybko, a Zima odejdzie na dobre i tylko czasem, jak to bywa o tej porze roku, pogrozi nam palcem, bo przecież „w marcu, jak w garncu”, a „kwiecień plecień, bo przeplata- trochę zimy, trochę lata”.

• Klasa pierwsza w szkolnej bibliotece

• „Tytułem na pierwszej stronie witam!

Bo po to przecież jestem,

żebyś mnie ujął w dłonie i czytał.”

Dzisiaj klasa pierwsza wraz z wychowawczynią Marią Kubik odwiedziła szkolną bibliotekę. Uczniowie chcieli ją dobrze poznać. Nauczyciel-bibliotekarz poprowadził z dziećmi pogadankę. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy o książki dbać i czego nie wolno robić czytając książkę. Następnie zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej. Na koniec wizyty, każdy uczeń po raz pierwszy samodzielnie wypożyczył książkę. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci i zgodnie z obietnicą, uczniowie będą częstymi gośćmi biblioteki.

• Podsumowanie konkursu na ozdobę świąteczną

• Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. W zabawie wzięło udział 34 uczniów. Wszystkie prace są piękne. Zdjęcia przesłanych ozdób można obejrzeć w galerii zamieszczonej na stronie szkoły. Każdy uczestnik konkursu otrzyma nagrodę. Upominki zostaną rozdane, gdy rozpoczną się lekcje w szkole.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach

• Jan Viscardi Laureatem Gminnego Konkursu Plastycznego

• Uczeń naszej Szkoły, Jan Viscardi, został laureatem III miejsca w Gminnym Konkursie Plastycznym LAPBOOK - GMINA MAKÓW, MOJA MAŁA OJCZYZNA; organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie. Pamiątkowy dyplom i nagrodę wręczyła dyrektor biblioteki Pani Marzena Kubik.

GRATULUJEMY!!!

• "Szkoła do Hymnu"

• 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Oddzial przedszkolny oraz klasa pierwsza, druga i trzecia naszej szkoły, przystąpiły do akcji „Szkoła Do Hymnu”. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Poniżej publikujemy relację ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego.

• Święto Niepodległości 11 listopada

• Dzień  11 listopada 2020 r. (środa), jako Święto Niepodległości, jest dniem wolnym od pracy. Tego dnia nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. W tym dniu nie ma miejsca żadna z form nauczania zdalnego; oddział przedszkolny również nie pracuje.

• Projekt „Mała książka - wielki człowiek”

•  Klasa pierwsza, w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek” otrzymała pierwsze książki do czytania oraz kreatywny alfabet. Zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i przypominamy o roli książki w życiu dziecka.

Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem MEN. Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.

• Pamięci Poległych...

• Nasza szkoła dołączyła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

W środę uczniowie klas I-III z wychowawcami  udali się do lasu, aby uporządkować mogiłę, zapalić znicze, położyć kwiaty na grobie poległych podczas II wojny światowej. Modlitwą i minutą ciszy upamiętnili pamięć tych, których nie ma wśród nas.

Wyjście uświadomiło wychowankom, że należy pamiętać o zmarłych, kochać swoich bliskich i Ojczyznę nie tylko w dniu ich święta. Wartości patriotyczne jakie podczas tej wycieczki zdobyli były świetnym uzupełnieniem lekcji historii.

• Wizerunek Św. Jana Pawła II-konkurs

• Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie zorganizowała konkurs plastyczny pt."Święty Jan Paweł II w oczach najmłodszych". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Maków. Zadaniem uczniów było własnoręczne wykonanie pracy plastycznej mającej przybliżyć wizerunek Św. Jana Pawła II. 27 października odbyło się podsumowanie konkursu. Z naszej szkoły wyrożnienie otrzymała Patrycja Bartyś z kl. III i Bartłomiej Krawiec z kl.I. Uczniowie indywidualnie odebrali nagrody w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Makowie.

• Plan zajęć on-line w aplikacji TEAMS

• Od dnia 26 października szkoła na poziomie oddziałów  4-8 pracuje w trybie zdalnym.

Taki tryb oznacza konieczność zmodyfikowania tygodniowego planu zajęć tak, aby uwzględnić różnorodne formy kształcenia zdalnego. Kierując się troską o higienę pracy ucznia, przesłankami zdrowotnymi oraz uwzględniając zalecenia odnoszące się do sposobu realizacji  podstawy programowej, zawarliśmy w harmonogramie zajęcia w czasie rzeczywistym, a także  formy umożliwiające samodzielną pracę uczniów (przesyłanie arkuszy edukacyjnych z wykorzystaniem podręcznika, zeszytu ćwiczeń, platformy e-podręczniki, platformy zdalne lekcje).Szczegółowe rozwiązania dla każdego oddziału zostały przesłane uczniom i rodzicom poprzez dziennik LIBRUS.