• Pajacyki dla Zosi - akcja charytatywna

• Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach za nominację do akcji

#pajacykidlazosi

Challenge wykonany!

#teamzosia

Nominujemy:

Szkołę Podstawową im.ks. Jana Twardowskiego w Makowie

Szkołę Podstawową im.ks. Jana Twardowskiego w Dębowej Górze

Szkołę Podstawową w Słomkowie

• „Musicie wymagać od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”

• W dniu 24 października podczas Mszy świętej w kościele w Makowie dzieci i młodzież naszej szkoły przedstawiły montaż słowno-muzyczny poświęcony patronowi szkoły – św. Janowi Pawłowi II. Celem przedstawienia było przybliżenie sylwetki papieża i nauk, które chciał przekazać podczas swojego pontyfikatu. Myśli tego wspaniałego człowieka, dla wielu Polaków są drogowskazem, jak żyć.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• INTEGRUJEMY SIĘ POPRZEZ UROCZYSTOŚCI KLASOWE

Pamiętamy o święcie naszych kolegów

30 września, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Ze względu na obecną sytuację związaną z obostrzeniami każdy oddział świętował go według własnego pomysłu. Wszystkim uczniom koleżanki złożyły życzenia.  Klasa VII rozpaliła ognisko, przy którym dzieci upiekły sobie pyszne kiełbaski, a dziewczęta  wręczyły  kolegom drobne upominki -długopisy z napisem Super Chłopak. Koledzy z klasy VI otrzymali od dziewczynek prezenty w postaci  śmiesznych skarpetek.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Zgodnie z art. 74 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021r. poz. 1762) w dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.

• UWAGA!!! KONKURS - POCZTÓWKA Z MOJEGO REGIONU!!!

• ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU UCZNIÓW I RODZICÓW

Przedmiotem konkursu plastycznego jest wykonanie pocztówki prezentującej walory swojego regionu, ciekawych obiektów,zabytków architektury, zwyczajów itp.Technika i forma wykonania prac:o forma pracy: praca plastyczna płaska, format max. A4.o technika: dowolna.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Centrum - Biblioteki www.bpskierniewice.pl

Prace należy dostarczyć do dnia 12 listopada 2021 r. na adres: Centrum Rozwoju Edukacji WŁ w Skierniewicach Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach ul. Batorego 64 D, 96–100 Skierniewice.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe.

• WYJĄTKOWY GOŚĆ W NASZEJ SZKOLE

•  SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ CZERWIŃSKĄ- RYDEL

„Z książką na walizkach” to akcja czytelnicza, mająca na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Od kilku lat organizowana jest w kilku regionach Polski przez Wydawnictwo “Literatura” i lokalne biblioteki publiczne. Z tej okazji 29 września 2021 roku Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Dąbrowicach odwiedziła Anna Czerwińska-Rydel. To gdańska autorka książek dla dzieci i młodzieży, która pisze o muzyce, o problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia i miłości oraz o sławnych Polakach.

Podczas spotkania pisarka opowiadała o bohaterach swoich książek, o swoim debiucie pisarskim i książkach, które napisała. Uczniowie wysłuchali fragmentu utworu „ Listy w butelce”, który opowiada o działalności Ireny Sendlerowej. Autorka w ciekawy i przystępny sposób przybliżyła dzieciom postać tej sławnej Polki, która w czasie II wojny światowej ratowała dzieci z getta żydowskiego w Warszawie.

Pisarka odpowiadała również na  pytania zadawane przez dzieci. Dzięki nim uczniowie dowiedzieli się, że autorka ma dużo zwierząt, że każda książka napisana przez nią jest dla niej ważna, że stworzenie utworu wymaga dużo pracy i cierpliwości. Poznali także inne ciekawostki z życia Anny Czerwińskiej- Rydel.

W trakcie  spotkania można było podziwiać prace dzieci, które wzięły udział w ogłoszonym wcześniej konkursie plastycznym związanym z poznanym fragmentem utworu autorki. Spośród wszystkich ilustracji pisarka wybrała trzy najpiękniejsze prace i wręczyła ich autorom dyplomy i nagrody. Na zakończenie uczniowie mieli okazję zakupić książki oraz zdobyć autograf Anny Czerwińskiej- Rydel.

• INFOLINIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

• Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

• PROGRAMY I PODRĘCZNIKI

• Uprzejmie informujemy, że w zakładce ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO znajdują się wykazy programów nauczania i podręczników na rok szkolny 2021/2022.

• Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

• Na czas wakacji zmienia się sposób działania Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez samorząd województwa łódzkiego.

Latem dzieci i młodzież mogą uzyskać pomoc pisząc do specjalistów na Snapchacie lub Messengerze (w wyszukiwarkę aplikacji trzeba wpisać hasło: pogadajmytutaj).

Psycholodzy, psychoterapeuci i osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych dyżurują codziennie w godzinach 18-21.

• ŚWIADECTWA ROZDANE

• W piątek, 25 czerwca 2021 r., 87 uczniów naszej szkoły otrzymało promocję do następnej klasy, a 9 absolwentom wręczono świadectwa ukończenia szkoły.