Majowe święta to czas przypominania o ważnych wartościach :demokracji, patriotyzmie, szacunku do własnego kraju i innych ludzi.
(zobacz film video poniżej)
1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.
2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą
3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja – 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.
1 maja: Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy - popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto wszystkich osób pracujących. Znaczenie tego święta jest podkreśleniem wartości pracy. Obchodzone od 1890 corocznie 1 maja .W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 r.
2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą
Historia współcześnie znanego nam wizerunku polskiej flagi sięga 3 maja 1792 roku. To właśnie tego dnia za barwy narodowe naszego kraju uznano biel i czerwień, ale dopiero 7 lutego 1831 roku uregulowano tę kwestię ustawą Sejmu Królestwa Polskiego. Od 1955 dwa rodzaje flag są w Polsce nazywane flagą państwową.
Oprócz flagi biało-czerwonej istnieje także flaga z godłem Polski na białym prostokącie nazywana flagą państwową z godłem.
3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja – 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Konstytucja 3 Maja - oficjalnie Ustawa rządowa, pierwsza w Europie, druga w świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawa zasadnicza, uchwalona w atmosferze zamachu stanu 3 V 1791 przez Sejm Czteroletni;
Dzień 3 maja (podobnie jak Święto Niepodległości 11 listopada) jest świętem narodowym oraz dniem wolnym od pracy i szkoły.
Konstytucja mówi np. o tym, że w Polsce wybierany jest prezydent, posłowie do sejmu i senatu, mówi także o tym, że dzieci mają obowiązek chodzenia do szkoły i o wielu innych ważnych sprawach, dzięki którym w kraju powinien panować porządek.