• PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE

• Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 07 maja 2024r. uczestniczyły w wycieczce do Sadów Klemensa. Podczas wyjazdu dzieci miały zapewnione moc różnych atrakcji. Od warsztatów pt." Leśne zwierzęta", gdzie przedszkolaki robiły swoje leśne zwierzątko  z materiałów ekologicznych, po zwiedzanie różnych  miejsc, w których czekały ich nowe, ciekawe atrakcje . Nie zabrakło również czasu na zabawę, dzięki której najmłodsze dzieci zdobywały nowe umiejętności.

• PAMIĘTAMY O ŚWIĘTACH MAJOWYCH

• 30 kwietnia odbyła się akademia upamiętniająca Święta Majowe. Uczniowie klas I i IV w krótkim montażu słowno- muzycznym przypomnieli zebranym o Święcie Pracy, Święcie Flagi. Opowiedzieli koleżankom i kolegom o historii i  znaczeniu uchwalonej jako pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji 3 Maja.

• W HIP-HOPOWYM NASTROJU-LEKCJA MUZYCZNA

•   25 kwietnia odwiedzili nas artyści, którzy zapoznali uczniów z historią muzyki oraz jednym z najpopularniejszych  nowoczesnych stylów tanecznych , z hip- hopem. W trakcie spotkania wybrane osoby uczestniczyły w nauce różnych kroków tego tańca.

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z PRZEMYSŁAWEM JAKÓBCZYKIEM

•    19 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem. To autor serii książek Księga Samodzielności o tematyce survivalowej.  Jest prezesem fundacji Akademia Samodzielności, organizuje zielone szkoły i obozy survivalowe dla młodzieży, a w wolnym czasie pisze książki.

Pisarz opowiadał zgromadzonym o procesie powstawania książki od A do Z, czyli od pomysłu, który rodzi się w głowie autora, aż do momentu, gdy książka trafi do rąk czytelnika. Pan Przemysław Jakóbczyk opowiadał o tym, skąd czerpie pomysły do pisania książek. Mówił także o ludziach, którzy są zaangażowani w to, aby jego twórczość była dostępna dla wielu odbiorców. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że główna bohaterka jego książek – Zuza, ma wiele cech jego córki i to ona była pierwowzorem literackiej postaci stworzonej przez autora.

Na zakończenie pisarz  odpowiadał na pytania zadawane przez widownię.  Po spotkaniu można było zakupić książki z autografem autora

• EKOLOGICZNE KONKURSY

• XVIII EDYCJA KONKURSU „FOTONATURA”  „SKRZYDLACI PRZYJACIELE”

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w XVIII edycja konkursu „Fotonatura”  który w tym roku odbył się po hasłem „Skrzydlaci przyjaciele”. Celem tego wydarzenia było propagowanie idei ochrony przyrody ,wdrażanie do prowadzenia i doskonalenia obserwacji przyrodniczej, zrozumienie i poznanie tajemniczego świata ptaków. Zadaniem  dzieci i młodzieży było wykonanie ciekawych  zdjęć   ptaków. Miło nam poinformować, że,  1 miejsce Julia Trojanowska klasa I i 2 miejsce  Grzegorz Viscardi klasa VII natomiast wyróżnienia otrzymali: Antonina Janus klasa I i Nikodem Michalik klasa I.

XXXVII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA  DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POD  HASŁEM „MÓJ LAS” W KATEGORII CO MOŻNA ZROBIĆ Z DREWNA?

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w XXXVII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA  DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „MÓJ LAS”  który w tym roku odbył się po hasłem  CO MOŻNA ZROBIĆ Z DREWNA?

Miło nam poinformować, że II miejsce Maria Kołodziejczyk klasa I

natomiast wyróżnienie otrzymał: Stanisław Pniewski klasa I.

XXXVII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POD  HASŁEM   „ MÓJ LAS” W KATEGORII  JAK POWSTAJE LAS?

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w XXXVII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POD  HASŁEM   JAK POWSTAJE LAS?

Miło nam poinformować, że   III miejsce Laura Głusek klasa V.