Strona główna

Wtorek 11.12.2018

Mapa

Strona główna

  • Wyjątkowy Gość w szkole

   Wyjątkowy Gość w szkole

   Szóstego grudnia, już od  rana  w naszej  szkole i oddziale przedszkolnym  panował  świąteczny  nastrój  w  oczekiwaniu  na  odwiedziny  Mikołaja. To jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie maluchy z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowego” dzwoneczka. Pojawił się,  przyodziany w czerwony kubrak staruszek z siwą brodą i dużym workiem prezentów. Dzieci powitały wspaniałego gościa śpiewając piosenki. Mikołaj odwiedzał  wszystkie  dzieci   w   klasach  i  wręczał   im  upominki. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk- trwało to jednak krótko , gdyż Mikołaj był bardzo sympatyczny, wesoły i... dawał prezenty . Obdarowani zostali również  nauczyciele. Po ponad 4 godzinnym obdarowywaniu, Mikołaj i jego przesympatyczna świta wyruszyli w dalszą drogę.

   Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli spełnić w tym dniu marzenia naszych uczniów tj. rodzicom, nauczycielom oraz  pani dyrektor.

    Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Świętego Mikołaja i Jego pomocnika p. Danuty Viscardi .Mamy nadzieję że za rok znów odwiedzi naszych uczniów.

   Opr.Maria Kubik

  • Choinka moich marzeń

   Choinka moich marzeń

   W dniu 4 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne, które poprowadziły : p. Marzena Kubik-dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Makowie, p. Hanna Skrzydło-instruktor Łódzkiego Domu Kultury, p. Bogusława Szadkowska-instruktor Miejskiej Biblioteki w Skierniewicach. Motywem przewodnim warsztatów była choinka. Pani Hanna Skrzydło przypomniała uczniom klas I-III o symbolach światecznych i pokazała, jak można wykonać wspaniałą dekorację świąteczną, z choinką w roli głównej. Uczestnicy warsztatów mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne i wyobraźnię, kształtować twórczą osobowość i kreatywność a przede wszystkim czerpać radość z tworzenia. Powstałe podczas warsztatów prace można obejrzeć w galerii szkolnej.

   Dziękujemy paniom za instruktaż i wspólnie spędzony czas.

   Opr.Maria Kubik

  • Andrzejki

   Andrzejki

   W dniu 30 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa połączona z wróżbami . Każdy mógł sobie powróżyć z wosku, butów, serc z imionami, kubków, kolorowych kredek itp.  Zabawę oraz  liczne konkursy prowadzili uczniowie samorządu, którzy sprawili, że wszyscy wspaniale się bawili. 

   Opr.Maria Kubik

  • Z muzyką country "za pan brat"

   Z muzyką country "za pan brat"

   30 listopada po raz kolejny zaszczycił nas swoją obecnością Pan Hanusz Kowalczyk wraz z dwójką wspaniałych tancerzy z Łodzi. Nasi goście nie tylko opowiadali nam o kowbojach, westernie, szeryfie i łatwo "wpadającej w ucho" muzyce country, ale także ją zaprezentowali.

    Mieliśmy także okazję nauczyć się podstawowych kroków i tańczyliśmy jeden z układów tańca country. Jak zawsze świetnie się bawiliśmy. Goście wprowadzili nas w andrzejkową, taneczną atmosferę.

   Opr.Maria Kubik

  • Wyrecytowana miłość do Ojczyzny

   29.11.2018

      Wyrecytowana miłość do Ojczyzny - Obrazek 1  Julia Karwat                   Wyrecytowana miłość do Ojczyzny - Obrazek 2  Julia Witczak 

   Dwie uczennice  naszej szkoły wzięły udział w IV Edycji Gminnego  Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem "Kiedy myślę Ojczyzna..."zorganizowanego przez szkołę w Woli Makowskiej. Celem konkursu było m.in." uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności". W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu naszej Gminy.

    Julia Witczak  uczennica naszej szkoły zajęła III miejsce , a Julia Karwat  zdobyła wyróżnienie. Uczestniczki  otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wspaniałych recytatorek. Gratulujemy!

   Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem  dyr. Ewy Krawiec i p. Marii Kubik.

   Wyrecytowana miłość do Ojczyzny - Obrazek 3  Wyrecytowana miłość do Ojczyzny - Obrazek 4   Wyrecytowana miłość do Ojczyzny - Obrazek 5

   Opr.Maria Kubik

    

  • W Krainie Świętego Mikołaja

   W Krainie Świętego Mikołaja

   Grupa Krasnale i grupa Elfy z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach 27.11.2018r. odwiedziły Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku.

    Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały listy z listą wymarzonych prezentów, które chciałyby znaleźć pod choinką. Podczas spotkania w sali tronowej ze Świętym Mikołajem osobiście mu te listy przekazały, następnie zrobiły pamiątkowe zdjęcie ze świętym dziadkiem. Odbyły również spacer po bajkowej ścieżce ,po której oprowadziła ich Pani Śnieżynka, przypominając treść dobrze znanych przez dzieci najpiękniejszych bajek.Trochę zmarznięte mogły rozgrzać się ciepłą zupą, którą zjadły na terenie Krainy. Na koniec mogły zaznać trochę beztroskiego szaleństwa na placu zabaw pod namiotem. Dzieci wróciły z wycieczki trochę zmęczone, ale uśmiechnięte.

  • Policja w oddziale przedszkolnym

   Policja w oddziale przedszkolnym

   W czwartek 22 listopada oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach gościł u siebie funkcjonariuszy policji.

   Przedszkolaki słuchały z wielkim przejęciem  i  zaciekawieniem wykładu policjantów na temat bezpiecznego poruszaniu się po drogach,  i jak ważne jest noszenie odblasków. Dzieci poznały bezpieczne pozycje w razie ataku groźnego psa. Policjanci przestrzegli maluchy przed kontaktami z osobami nieznajomymi, a także pomogli wszystkim przedszkolakom przymierzyć strój policyjny na akcje specjalne. Dzieci  były bardzo zadowolone ze spotkania i zadawały mnóstwo pytań dotyczących pracy policjanta. Wielu z przedszkolaków planuje w przyszłości piastować właśnie zawód policjanta. Funkcjonariusze zostali nagrodzeni przez dzieci zaśpiewaną przez nie piosenką pt "Pan Policjant" i pamiątkowymi dyplomami z podziękowaniami.

  • W świecie Disneya

   W świecie Disneya

     Dnia 21.11.2018r. dzieci klas I-IV wybrały się na wycieczkę do kina Polonez w Skierniewicach na film Disneya pt."Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

   "Bohaterką filmu jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matką Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie".

    W główne role wcielili się  m.in. Keira Knightley (Cukrowa Wróżka), Morgan Freeman(Drosselmeyer) oraz 17-letnia Mackenzie Foy (Clara). W obsadzie superprodukcji znaleźli się też m.in. Helen Mirren  i Matthew Macfadyen.

   Wspaniały film swą fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca wywierając ogromne wrażenia na małych widzach.

   Dla dzieci celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestnictwa w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie.

   Uczniowie wyjazdem byli zachwyceni. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

   Opr.Maria Kubik

  • "100 lat Niepodległej"

   "100 lat Niepodległej"

   W sobotę,10 listopada na stadionie w Makowie odbyły się biegi sztafetowe 8x400m. Organizatorem biegu była Gmina Maków, Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie oraz Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie.

   Nasza szkoła wystawiła drużynę  chłopców i dziewcząt z klas IV-VI, która zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.

   Kolory biało - czerwone uczestników, jak i pałeczek sztafetowych, nawiązywały do setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyniku!

   Opr.Maria Kubik

  • Święto "Dla Niepodległej"

   Święto "Dla Niepodległej"

   Nasza szkoła przystąpiła  do akcji „Rekord dla Niepodległej”. Dzieci przyszły ubrane na galowo, z własnoręcznie wykonanymi kotylionami. Punktualnie o godz. 11.11. cała społeczność szkolna zaśpiewała  cztery zwrotki hymnu Polski. To nie było zwyczajne odśpiewanie hymnu, dało się zauważyć duże zaangażowanie wszystkich  śpiewających, aż się łza zakręciła w niejednym oku. Uczniowie , którzy brali udział w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych, zaprezentowali swoje wokalne umiejętności. Następnie artyści z Łodzi zatańczyli, w pięknych strojach ludowych, nasze tańce narodowe. Chętni  uczniowie, jak zawsze mieli możliwość zatańczyć z profesjonalistami.

   Następnie ósmo- i siódmoklasiści zaprezentowali wiersze i  odśpiewali pieśni patriotyczne opisujące wydarzenia z historii Polski, a związane z odzyskaniem niepodległości. W śpiew zaangażowali się wszyscy obecni. Dziewczęta ubarwiły słowo ruchem i pojawiły się elementy tańca, dramy. Była Polska w koronie, którą złe moce zaborcze skuły łańcuchami, była też Wolność maszerująca z flagą biało-czerwoną i uwalniająca Ją. Wszystko prowadzone było płynnie przez dwoje narratorów.

    Święto "Dla Niepodległej" zakończyło się sadzeniem krzewów-lilaków przez każdą klasę.

    Był to wyjątkowy dzień. Uczniowie ze Szkoły w Dąbrowicach perfekcyjnie zdali egzamin z patriotyzmu.

   Opr.Maria Kubik

  • Bijemy rekord dla Niepodległej

   Bijemy rekord dla Niepodległej

   Ponad 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych, w tym i nasza szkoła, zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

   Celem tej inicjatywy jest wspólne odśpiewanie w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.

   Opr.Maria Kubik

  • Najlepsi wśród najlepszych!

   Najlepsi wśród najlepszych!

    

   Uczniowie przygotowywani przez p. Ewę Krawiec i p. Marię Kubik do konkursów, osiągają bardzo wysokie lokaty. W tym roku Dominik Kozłowski uczeń kl. V, Franciszek Szczechowicz uczeń kl V. oraz Jan Viscardi uczeń kl. IV byli najlepsi w szkolnym konkursie historycznym - zakwalifikowali się do Gminnego Konkursu Historycznego. Wszyscy trzej wykazali się ogromną wiedzą z zakresu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jako zespół zdobyli najwięcej punktów. Indywidualnie Franciszek Szczechowicz zajął 3 miejsce, 0,5 pkt mniej zdobył Dominik Kozłowski i zajął 4 miejsce, a Jan Viscardi 5 miejsce. Wszyscy trzej zdobyli powyżej 90 punktów/100 mozliwych.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   Najlepsi wśród najlepszych! - Obrazek 1

   Opr.Maria Kubik

  • Lekcja historii

   Lekcja historii

   Okres „Wszystkich Świętych” to czas zadumy , refleksji, modlitwy za zmarłych. W tym czasie tysiące osób składają kwiaty i zapalają znicze na grobach.
   Uczniowie naszej szkoły, od lat odwiedzają grób nieznanego żołnierza, który znajduje się w lesie "Zwierzyniec"- porządkują, grabią liście, przynoszą kwiaty i zapalają znicze. W ten sposób oddają hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność i pokój. To również lekcja historii, nauka patriotyzmu i właściwego zachowania.

   Władysław Broniewski "Zaduszki"

   W dniu Zaduszek,

   W czas jesieni,

   Odwiedzamy bliskich groby,

   Zapalamy zasmuceni

   Małe lampki - znak żałoby.

   Światła cmentarz rozjaśniły,

   Że aż łuna bije w dali,

   Lecz i takie są mogiły,

   Gdzie nikt lampki nie zapali. 

   Opr.Maria Kubik

    

  • Pasowanie Przedszkolaka

   Pasowanie Przedszkolaka

    Dzieci z oddziału przedszkolnego były dziś pasowane na przedszkolaków i starszaków.

    Grupa 5-6 latków nosi nazwę ELFY, zaś grupa 3-4 latków  to KRASNALE, dlatego też przedszkolaki wystąpiły w kolorowych strojach odpowiadającym swoim nazwom. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, do którego przygotowywały się bardzo starannie. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły a na koniec wspólnie ślubowały ''aby mamy i taty nigdy nie zasmucić".

   Pani Dyrektor Ewa Krawiec wraz z Wójtem Gminy Maków - Jerzym Stankiewiczem pasowali każde dziecko na przedszkolaka i starszaka. Rodzice także zostali zaangażowani w przedstawienie swoich pociech, odpowiadając na zagadki. Po występie dzieci otrzymały dyplomy i rogi obfitości pełne cukierków. Rodzice przygotowali dla małych artystów wspaniały tort, którego degustacją zakończył się ich wielki dzień. Mimo wielkiej tremy przedszkolaki zostały przyjęte bardzo miło przez szkolną publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

  • Święto Szkoły – Dzień Patrona - Jana Pawła II

   Święto Szkoły – Dzień Patrona - Jana Pawła II

    W piątkowe przedpołudnie, 26 października 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły- Dzień Patrona-Jana Pawła II. Po odśpiewaniu hymnu, dyr. szkoły Ewa Krawiec, powitała zgromadzonych i zaproszonych gości: Wójta Gminy Maków Jerzego Stankiewicza, Sekretarz Gminy Marię Krawczyk, Dyrektora GZEAS Jolantę Zarzycką- Karda, rodziców naszych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.

    Święto Szkoły to dzień szczególny – to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznanie jego nauki, szczególnie tej kierowanej do młodych. To również wielka i wyjątkowa lekcja. Uczniowie śpiewem i słowem starali się przybliżyć zgromadzonym sylwetkę Jana Pawła II oraz wartości, którymi kierował się w życiu i pragnął zaszczepić w sercach innych. W programie nie brakowało wzruszających pieśni, wierszy i faktów z historii. W  prezentacji multimedialnej oraz piosenkach nie zabrakło odniesień do historii naszego kraju, a także elementów biograficznych Jana Pawła II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.

   W trakcie uroczystości Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz, dyr. szkoły Ewa Krawiec oraz  delegacja  Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową Jana Pawła II, dzięki czemu wydarzenie nabrało jeszcze bardziej podniosłego charakteru.

   Na zakończenie święta, uczniowie rozwiązywali krzyżówkę o życiu Jana Pawła II. Gratulujemy uczniom, którzy wykazali się największą wiedzą o Ojcu Świętym.

   Po uroczystości wszyscy zajadali się pysznymi kremówkami i ciastami przygotowanymi przez dyrektor szkoły Ewę Krawiec oraz rodziców naszych uczniów.

   Ten wyjątkowy Dzień przygotowały dyr szkoły Ewa Krawiec oraz nauczycielki: p.Maria Kubik, p.Lucyna Antoniak,p.Aneta Małczak,p.Anna Dąbrowska oraz p. Anna John.  

   Dziękujemy.

   Opr.Maria Kubik

  • „A biało – czerwona dumnie powiewa…”

   „A biało – czerwona dumnie powiewa…”

   Już od wielu lat nasza szkoła ściśle współpracuje z Gminną Bibliotekę Publiczną w Makowie.

    W ramach współpracy nasi uczniowie z  kl. I-III wzięli udział  w gminnym konkursie plastycznym pt. „A biało – czerwona dumnie powiewa". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań znaczeniem polskich symboli narodowych oraz popularyzacja wiedzy i świadomości o fladze jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego.

    A oto wyniki konkursu:

   II miejsce -Kalina Kubik– uczennica klasy I

   Wyróżnienie-Kacper Smolarek- uczeń klasy III

    

    

   „A biało – czerwona dumnie powiewa…” - Obrazek 1          „A biało – czerwona dumnie powiewa…” - Obrazek 2„A biało – czerwona dumnie powiewa…” - Obrazek 3

   „A biało – czerwona dumnie powiewa…” - Obrazek 4

   Opr.Maria Kubik

  • Gminny konkurs piosenki i pieśni patriotycznej

   Gminny konkurs piosenki i pieśni patriotycznej

   Udział uczniów naszej szkoły w Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Tobie Ojczyzno" przyniósł uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń muzycznych i pogłębił znajomość repertuaru utworów patriotycznych.

   Jury przyznało :

   3 miejsce w kategorii występ solowy  klas I- III Marcelinie Szwarczewskiej uczennicy klasy III za wykonanie pieśni ,,O mój rozmarynie",

   3 miejsce w kategorii występ solowy klas IV- VI Julii Witczak uczennicy klasy V za pieśń ,,Szara piechota",

   3 miejsce w kategorii występ zespołowy wokalny klas VII- VIII Julii Bies i Norbertowi Młynarskiemu uczniom klasy VII za utwór ,,Jest takie miejsce, taki kraj",

   wyróżnienie w kategorii występ zespołowy wokalny klas IV- VI Julii Czerwińskiej i Ewelinie Rzadkiewicz uczennicom klasy VI za pieśń ,,Uwierz Polsko".

   Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

   Zapraszamy do albumu zdjęć!!

   Opr.Aneta Małczak

  • Bijemy rekord!!!

   Bijemy rekord!!!

    Nasza Szkoła pod kierunkiem p. Lucyny Antoniak, wzięła udział w Biciu Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanym przez WOŚP.

   16 października, obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, dlatego też o godz. 12.00 rozpoczęło się w całej Polsce bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, wzorem ubiegłych lat, także wzięli udział w akcji. Cieszymy się, że mamy udział w pobitym rekordzie. Najważniejsze jednak jest to, że już w szkole podstawowej, dzieci uczą się podstawowych czynności ratujących życie. Mamy nadzieję, że w razie potrzeby będą miały odwagę, aby tę wiedzę wykorzystać w ratowaniu drugiego człowieka.

   Opr.Lucyna Antoniak

  • WYJĄTKOWY DZIEŃ W SZKOLE...

   WYJĄTKOWY DZIEŃ W SZKOLE...

     

     W piątek 12 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach odbyła się uroczystość z okazji Pasowania uczniów klasy pierwszej.

   Pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Anny John uczniowie przygotowali piękny występ . Nie brakowało w nim wierszy , piosenek oraz improwizacji ruchowej . W tym dniu, szkołę  swoją obecnością zaszczycił wójt gminy Maków Jerzy Stankiewicz , który wraz z dyrektor szkoły Panią Ewą Krawiec dokonał aktu pasowania . Na uroczystości nie zabrakło również  rodziców uczniów klasy I oraz ich  dziadków . Wszyscy byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich pociech , którym radość  i odwaga towarzyszyła przez cały występ . Na zakończenie, rodzice  wręczyli swoim dzieciom przygotowane  prezenty . Była to statuetka,  dyplom i bukiet kwiatów . Gratulujemy pierwszakom !!!

   Uroczystość pasowania na ucz. kl. I była połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, który był okazją do podziękowania wszystkim pracownikom szkoły za ich zaangażowanie i poświęcenie.

   Zapraszamy na fotorelację  do galerii!

   Opr.Anna John i Maria Kubik

  • Pamiętamy...

   Pamiętamy...

    W Roku Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie 5 klasy odbyli rajd rowerowy do miejsca pamięci narodowej. Oddali hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom Skierniewic czcząc pamięć o nich i ich bohaterskiej śmierci. W skupieniu złożyli na leśnej mogile wiązankę z biało- czerwonych kwiatów,  zapalili znicze i odmówili modlitwę. Miejsca pamięci narodowej są bliskie sercu wszystkich Polaków. Szkoła w Dąbrowicach przykłada dużo uwagi do wychowania patriotycznego swoich uczniów. Jednym z elementów jest znajomość lokalnych historii o bohaterach, którzy za wolność Ojczyzny zapłacili tym, co jest najcenniejsze- własnym życiem.

   Pamiętamy... - Obrazek 1

   Pamiętamy... - Obrazek 2 

                Pamiętamy... - Obrazek 3

   Opr.Aneta Małczak

    

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach
   Dąbrowice 86,
   96 - 124 Maków
   woj. łódzkie
  • (46) 831 33 67
  liczba odwiedzin: 112671