Strona główna

Poniedziałek 22.10.2018

Mapa

Strona główna

  • GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

   GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

   Udział uczniów naszej szkoły w Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Tobie Ojczyzno" przyniósł uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń muzycznych i pogłębił znajomość repertuaru utworów patriotycznych.

   Jury przyznało :

   3 miejsce w kategorii występ solowy  klas I- III Marcelinie Szwarczewskiej uczennicy klasy III za wykonanie pieśni ,,O mój rozmarynie",

   3 miejsce w kategorii występ solowy klas IV- VI Julii Witczak uczennicy klasy V za pieśń ,,Szara piechota",

   3 miejsce w kategorii występ zespołowy wokalny klas VII- VIII Julii Bies i Norbertowi Młynarskiemu uczniom klasy VII za utwór ,,Jest takie miejsce, taki kraj",

   wyróżnienie w kategorii występ zespołowy wokalny klas IV- VI Julii Czerwińskiej i Ewelinie Rzadkiewicz uczennicom klasy VI za pieśń ,,Uwierz Polsko".

   Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

   Zapraszamy do albumu zdjęć!!

  • Bijemy rekord!!!

   Bijemy rekord!!!

    Nasza Szkoła pod kierunkiem p. Lucyny Antoniak, wzięła udział w Biciu Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanym przez WOŚP.

   16 października, obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, dlatego też o godz. 12.00 rozpoczęło się w całej Polsce bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, wzorem ubiegłych lat, także wzięli udział w akcji. Cieszymy się, że mamy udział w pobitym rekordzie. Najważniejsze jednak jest to, że już w szkole podstawowej, dzieci uczą się podstawowych czynności ratujących życie. Mamy nadzieję, że w razie potrzeby będą miały odwagę, aby tę wiedzę wykorzystać w ratowaniu drugiego człowieka.

  • WYJĄTKOWY DZIEŃ W SZKOLE...

   WYJĄTKOWY DZIEŃ W SZKOLE...

     

     W piątek 12 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach odbyła się uroczystość z okazji Pasowania uczniów klasy pierwszej.

   Pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Anny John uczniowie przygotowali piękny występ . Nie brakowało w nim wierszy , piosenek oraz improwizacji ruchowej . W tym dniu, szkołę  swoją obecnością zaszczycił wójt gminy Maków Jerzy Stankiewicz , który wraz z dyrektor szkoły Panią Ewą Krawiec dokonał aktu pasowania . Na uroczystości nie zabrakło również  rodziców uczniów klasy I oraz ich  dziadków . Wszyscy byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich pociech , którym radość  i odwaga towarzyszyła przez cały występ . Na zakończenie, rodzice  wręczyli swoim dzieciom przygotowane  prezenty . Była to statuetka,  dyplom i bukiet kwiatów . Gratulujemy pierwszakom !!!

   Uroczystość pasowania na ucz. kl. I była połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, który był okazją do podziękowania wszystkim pracownikom szkoły za ich zaangażowanie i poświęcenie.

   Zapraszamy na fotorelację  do galerii!

  • Pamiętamy...

   Pamiętamy...

    W Roku Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie 5 klasy odbyli rajd rowerowy do miejsca pamięci narodowej. Oddali hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom Skierniewic czcząc pamięć o nich i ich bohaterskiej śmierci. W skupieniu złożyli na leśnej mogile wiązankę z biało- czerwonych kwiatów,  zapalili znicze i odmówili modlitwę. Miejsca pamięci narodowej są bliskie sercu wszystkich Polaków. Szkoła w Dąbrowicach przykłada dużo uwagi do wychowania patriotycznego swoich uczniów. Jednym z elementów jest znajomość lokalnych historii o bohaterach, którzy za wolność Ojczyzny zapłacili tym, co jest najcenniejsze- własnym życiem.

   Pamiętamy... - Obrazek 1

   Pamiętamy... - Obrazek 2 

                Pamiętamy... - Obrazek 3

    

  • ŻYCZENIA

   ŻYCZENIA

   Z okazji Dnia Nauczyciela
   Życzymy Wam Pedagodzy mnóstwo wesela!
   Radości, sukcesów, uczniów szóstkowych,
   I wielu wspaniałych wyzwań nowych!

  • BAL JESIENI

   BAL JESIENI

   W piątek 5 października w oddziale przedszkolnym odbył się "Bal jesieni".

   Dzieci przygotowały przepiękne stroje i kostiumy związane z tą porą roku.

   Panie przedszkolanki, które wystąpiły w rolach Pań Jesieni zorganizowały wiele konkursów z nagrodami.

   Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w całej imprezie, tańczyły, śpiewały, rozwiązywały zagadki, świetnie wczuwały się w swoje role.

   Rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla swoich pociech.

    Przedszkolaki zakończyły bal zadowolone i trochę zmęczone intensywną zabawą.

  • Muzyka w szkole

     25 września po raz kolejny gościliśmy artystów z Łodzi. Tym razem zaprezentowali uczniom różne głosy w muzyce: sopran, mezzosopran, alt, tenor, baryton i bas.

   Piękne głosy operowe zachwyciły słuchających. Nasi uczniowie z pomocą i wskazówkami śpiewaków, mogli zademonstrować swoje umiejętności wokalno- aktorskie.

   Dla publiczności repertuar i głosy solistów stanowiły prawdziwą muzyczną ucztę.

    

   Muzyka w szkole - Obrazek 1 Muzyka w szkole - Obrazek 2 Muzyka w szkole - Obrazek 3 

   Muzyka w szkole - Obrazek 4  Muzyka w szkole - Obrazek 5

  • Na ratunek Matce Naturze

   21.09.2018

    Sprzątanie świata w 2018 roku w Dąbrowicach odbyło się 21 września. Nasz las, pobocza dróg potrzebowały pilnej interwencji. Cała społeczność szkolna wyposażona w worki na śmieci i ochronne rękawiczki wybrała się  na poszukiwanie śmieci, puszek i butelek. By pomagać  nie potrzeba wiele-warto ratować przyrodę.

   Na ratunek Matce Naturze - Obrazek 1  Na ratunek Matce Naturze - Obrazek 2 Na ratunek Matce Naturze - Obrazek 3 Na ratunek Matce Naturze - Obrazek 4 Na ratunek Matce Naturze - Obrazek 5 Na ratunek Matce Naturze - Obrazek 6Na ratunek Matce Naturze - Obrazek 7 Na ratunek Matce Naturze - Obrazek 8Na ratunek Matce Naturze - Obrazek 9

  • Nowy rok szkolny 2018/2019

   Nowy rok szkolny 2018/2019

          W poniedziałek 3 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach  zabrzmiał pierwszy dzwonek i rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019 oraz uroczyste otwarcie nowej siedziby oddziału przedszkolnego, mieszczącej się w odrębnym budynku na terenie szkoły.

          W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Kuleta, Wiceprzewodniczący Rady Gminy  Andrzej Kołaczek ,Dyrektor GZEAS Jolanta Zarzycka- Karda, Sekretarz Gminy Maria Krawczyk, Skarbnik Gminy Mirosława Górska, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Makowie ks. kan. dr Sławomir Wasilewski, sołtys wsi Dąbrowice  Kazimierz Pająk, radni naszej wsi Stanisława Halina Bartosik oraz Andrzej Marszałek, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i licznie przybyli rodzice.

          Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, uczniowie wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Dyrektor Szkoły Ewa Krawiec serdecznie powitała wszystkich zebranych. Przedstawiła nauczycieli i pracowników szkoły, a także przekazała informacje na temat prac remontowych i organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2018/2019. Następnie wszyscy obecni udali się na otwarcie nowego oddziału przedszkolnego, a  uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami  do klas.

   Dyrektor Szkoły Ewa Krawiec oraz dostojni goście  poprzez przecięcie wstęgi dokonali oficjalnego otwarcia oddziału przedszkolnego w nowym, pięknym obiekcie.

    Następnie ks. proboszcz Sławomir Wasilewski pobłogosławił i poświęcił pomieszczenia przedszkolne. Po oficjalnym otwarciu zaproszeni goście, w tym rodzice i dzieci, mieli możliwość zwiedzenia sal przedszkolnych. Uroczystość zakończono wspólnym posiłkiem na który zaproszono wszystkich gości.

   Prace remontowe i modernizacyjne istniejącego budynku miały na celu dostosowanie obiektu do norm i standardów obowiązujących dla tego typu obiektów. Zakres prac remontowych obejmował m.in. wymianę instalacji, wykonanie nowych posadzek i wyłożenie sal lekcyjnych nową wykładziną, montaż nowej armatury sanitarnej oraz wymianę stolarki. Poza salami dla dzieci powstały także toalety, szatnia, małe pomieszczenie gospodarcze oraz aneks kuchenny. Dzięki rozbudowie liczba miejsc w przedszkolu wzrosła. Dodatkowo przedszkole zostało wyposażone w Internet.

   Serdecznie dziękujemy władzom Gminy oraz wszystkim zainteresowanym, przyjaciołom naszej szkoły za zaangażowanie i duży wysiłek włożony w modernizację i dostosowanie budynku do użytku oddziału przedszkolnego.

    Przebudowa, remont  budynku oraz modernizacja i dostosowanie pomieszczeń były dużą inwestycją władz gminy Maków. Zostały spełnione oczekiwania mieszkańców.

   Dziękujemy!!!

    

    

  • Muzyczne talenty!!!

   Muzyczne talenty!!!

   23 czerwca 2018 r. uczennice naszej szkoły pięknie zaakcentowały swoją obecność na Makowskiej Nocy Świętojańskiej.

        Dziewczęta: Julia Bies, Julia Czerwińska, Ewelina Rzadkiewicz, Julia Witczak i Alicja Kuś zaprezentowały swoje wokalne talenty podczas konkursu ,,Rozśpiewany Maków”.

       Jury doceniło oryginalne i brawurowe wykonanie piosenki pt. ,,Meluzyna”, przyznając Julii Witczak 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

   Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni przez organizatorów upominkami.

   Mimo deszczowej pogody, gorąca zabawa pod sceną, wszystkich wprowadziła w prawdziwie wakacyjny czas…
    

  • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

   Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

   22 czerwca 2018 roku odświętnie  zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.

    Uroczystość  otworzyła dyrektor szkoły p. Ewa Krawiec.  Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu, pani dyrektor powitała uczniów, rodziców i wszystkich zebranych.  W swoim przemówieniu wielokrotnie podkreślała, że był to rok obfitujący w sukcesy naszych uczniów w konkursach, turniejach i zawodach sportowych. O tym, jak bardzo starali się uczniowie w  roku szkolnym świadczy między innymi ogromna ilość świadectw z wyróżnieniem i wysoka średnia ocen. Dyrektor szkoły podsumowała działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w minionym roku szkolnym.

   Po rozdaniu nagród i świadectw z wyróżnieniem, nadszedł czas na podziękowania. Przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Więcko-Karwat oraz radna p. Halina Bartosik i dyrektor szkoły  dziękowały za pracę i naukę uczniom i nauczycielom oraz życzyły wypoczynku i wspaniałych wakacji.

   Na zakończenie spotkania najlepsze głosy naszej szkoły zaprezentowały kilka utworów muzycznych.

   Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich sal na przedostatnie przedwakacyjne spotkania ( kl.III i kl.IV spotka się na łonie natury przy ognisku). Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

   Zapraszamy do galerii!

  • Pielgrzymka do Niepokalanowa

   Pielgrzymka do Niepokalanowa

   W dniu 18 czerwca 2018 roku dzieci z klas czwartych naszej parafii uczestniczyły w wycieczce - pielgrzymce do Niepokalanowa. Był to wyjazd zorganizowany przez rodziców z okazji I rocznicy Komunii Świętej. 

   Zwiedziliśmy Panoramę Tysiąclecia, przybliżając sobie najważniejsze wydarzenia z historii naszego narodu. Następnie poznaliśmy dzieje Niepokalanowa, drukarni oraz ich założyciela - czyli św. Maksymiliana Marii Kolbego.  Mieliśmy również okazję oglądać samochody, które używane były przez papieża Jana Pawła II w czasie pielgrzymki do Niepokalanowa. 

    Głównym punktem wyjazdu była Msza św. sprawowana przez naszego księdza Grzegorza Krupę w intencji dzieci rocznicowych.

    Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie tego wspaniałego wyjazdu.

   Zapraszamy do galerii zdjęć!!

  • Dzieci dzieciom-teatrzyk sylwetkowy

   Dzieci dzieciom-teatrzyk sylwetkowy

   Liczna grupa uczniów z kl. I-IV naszej szkoły uczestniczyła przez cały rok  w zajęciach koła teatralnego, które prowadziła p. Maria Kubik. Na kółku dzieci  zdobyły wiadomości z zakresu kultury żywego słowa,  komunikacji niewerbalnej,  wykonywały ćwiczenia  dramowe oraz poznały rolę gestów.

   Nabyte umiejętności dzieci prezentowały początkowo tylko na zajęciach podczas  scenek dramowych przygotowanych lub improwizowanych oraz podczas recytacji wierszy  na konkursach.  Następnie każda grupa uczniów  przygotowała  przedstawienie, czyli wspólnie zaplanowała repertuar, omówiła  treść przedstawienia, analizowała charakter poszczególnych postaci, podała propozycję realizacji przedstawienia, dialogów, monologów,  przydział ról, czytanie  z podziałem na role, przygotowała  sylwetki  postaci, zaproszenia  itp. Dużo radości sprawiło dzieciom pisanie własnych  scenariuszy oraz przygotowywanie barwnych osadzonych na patyku  sylwetek(wycinanek) do bajek.

   Następnie mali aktorzy mieli możliwość zaprezentowania się na forum szkoły. Każda grupa uczniów zaprezentowała  bajkę, która  uczyła :  tolerancji, posłuszeństwa, miłości, szacunku i stosownego  zachowania oraz postępowania wobec dzieci, dorosłych i przyrody. Były też przestrogi na wakacje.

   Występ bardzo podobał się szkolnej publiczności.

   Zapraszamy do galerii!

  • Gminny Turniej Piłki Nożnej

   Gminny Turniej Piłki Nożnej

   11 czerwca 2018r. na ,,Orliku" w Makowie odbył się gminny turniej piłki nożnej szkół podstawowych. W turnieju brały udział cztery drużyny. Nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Łukaszewicz, Miłosz Truszkowski, Jan Krupa, Olivier Strug, Norbert Młynarski, Mateusz Klas, Marcel Czuba, Eryk Czuba, Kuba Badełek, Jędrzej Łukaszewicz-  zajęła II miejsce.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   Gminny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 1 Gminny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 2       

  • Wernisaż wystawy „To, co kochał… Adam Głuszek (1946-2017)”, 17 czerwca 2018 r.

   Wernisaż wystawy „To, co kochał… Adam Głuszek (1946-2017)”, 17 czerwca 2018 r.

   Muzeum w Łowiczu
   zaprasza na wystawę:

   „To, co kochał… Adam Głuszek (1946-2017)”

   Wernisaż odbył się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku o godzinie 16.00 w Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7.

   Wystawa jest wspomnieniem o Adamie Głuszku z Dąbrowic Skierniewickich, rzeźbiarzu ludowym zmarłym 18 lipca 2017 r. Prezentuje jego drogę twórczą od początków artystycznej działalności po ostatnie lata życia. Na wystawie można obejrzeć prawie 200 rzeźb, spośród których najstarsze i najcenniejsze powstały na początku lat 80-tych XX w., a także obrazy, które Adam Głuszek malował sporadycznie. Retrospektywnie ukazana twórczość uświadamia nam nieskończoność rzeźbiarskiej wyobraźni czerpiącej z tradycji regionu i otaczającej człowieka przyrody. Ukazuje radość tworzenia, która poprzez kolor i ekspresję emanuje z prac artysty.
   Na wystawie możemy obejrzeć rzeźby ofiarowane w 2018 r. Muzeum w Łowiczu przez Zofię Rostad i Bernarda Abadie z Paryża, gromadzone przez kilkadziesiąt lat. Dzięki pani Zofii i panu Bernardowi, prace artysty wróciły do miejsca, które kochał i w którym często gościł. Zaprezentowane zostały także rzeźby i obrazy ze zbiorów rodzinnych (udostępnione przez córkę Agnieszkę Głuszek-Nowicką), Muzeum Regionalnego im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich, Łódzkiego Domu Kultury i kolekcji prywatnych.

   Magdalena Bartosiewicz

   Wystawa będzie czynna do 16 września 2018 r.

   Serdecznie zapraszamy!

    

   Źródło: http://muzeumlowicz.pl/wydarzenia/3729/?event_date=2018-06-17

  • Warsztaty kulinarne klasy V

   28.05.2018

   Uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią udali się na warsztaty robienia pizzy. Dzieci mogły - od uformowania ciasta, poprzez nakładanie dodatków, po wypiekanie - uczestniczyć w całym procesie produkcji tej szeroko rozpowszechnionej na świecie włoskiej potrawy. Cały pobyt w pizzerii wszystkich bardzo zintegrował. Dopełnieniem jakże atrakcyjnego dnia było wyjście na lody, plac zabaw oraz spacer po Skierniewicach podziwiając zabytki. Należy podkreślić, że podróż odbyła się środkami komunikacji - autobusem miejskim oraz pociągiem, z czego dzieci niebywale były zadowolone.

   Dzień minął nam w serdecznej, ciepłej, przepełnionej radością i życzliwością atmosferze. Było super!!!

  • XIV Turniej Wiedzy Przyrodniczej Szkolnych Kół LOP

   XIV Turniej Wiedzy Przyrodniczej Szkolnych Kół LOP

   5 czerwca 2018 roku na terenie Nadleśnictwa Skierniewice w Zwierzyńcu odbył się finał XIV  Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Turniej cieszył się dużymzainteresowaniem wśród uczniów  klas IV - VII szkół podstawowych z powiatów: rawskiego, skierniewickiego, łowickiego i żyrardowskiego. W finale zmagało się 80 uczniów z 29  szkół podstawowych. Konkurs miał na celu poszerzanie wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczej .

   Szkołę Podstawową w Dąbrowicach reprezentowali uczniowie: Zuzanna Zawadzka z kl.VI, Julia Czerwińska z kl.V, Ewelina Rzadkiewicz z kl.V oraz Bartłomiej Łukaszewicz z kl.VII.

   Po trzech etapach kilkumiesięcznych zmagań tytuł laureata wywalczyli: Bartłomiej Łukaszewicz (zgromadził największą ilość punktów spośród wszystkich finalistów) i Julia Czerwińska. 

    Zuzanna Zawadzka i Ewelina Rzadkiewicz zostały finalistkami turnieju.

   Wszyscy otrzymali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez ZO LOP w Skierniewicach i Nadleśnictwo Skierniewice. Przyrodnicza biblioteka  poszerzyła swój bogaty księgozbiór  o  pamiątkową książkę pt. "Pomniki Przyrody".

    Uczniów przygotowywały Panie Ewa Krawiec i Aneta Małczak.

    

  • Bieg Żaka

   Bieg Żaka

   3 czerwca 2018r. w Godzianowie odbył się "BIEG ŻAKA",którego organizatorem był UKS "ŻAK" Godzianów. Bieg miał charakter rekreacyjno-sportowy. Reprezentanci naszej szkoły także i  tym razem stanęli na wysokości zadania i... powalczyli. Cecylia Szczechowicz ucz. kl. I zajęła zaszczytne 2 miejsce w kategorii  I  oraz Jędrzej Łukaszewicz ucz. kl. VI zajął  2 miejsce w kategorii VI. Dla najlepszych zawodniczek i zawodników organizator przygotował dyplom, medal i statuetkę.

   Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jan Głuszek,Cecylia Szczechowicz,Adrian Tarnowski,Nikola Janus,Patryk Kozłowski,Patryk Tarnowski,Aleks Michalik,Franciszek Szczechowicz, Hanna Fraszczyk, Gabriel Głuszek, Maria Pniewska, Julia Witczak, Fabian Trojan, Amelia Trojan, Jędrzej Łukaszewicz, Bartłomiej Łukaszewicz.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

   Bieg Żaka - Obrazek 1   Bieg Żaka - Obrazek 2  Bieg Żaka - Obrazek 3Bieg Żaka - Obrazek 4 Bieg Żaka - Obrazek 5Bieg Żaka - Obrazek 6

   Bieg Żaka - Obrazek 7

  • Dzień Dziecka w naszej szkole

   Dzień Dziecka w naszej szkole

   30 maja uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto, Dzień Dziecka, który w klasach IV-VII miał sportowy charakter. Dzieci z  oddziału przedszkolnego i  kl. I-III najpierw kibicowały  starszym kolegom podczas meczu, a następnie uczestniczyły  w różnych zorganizowanych na ten dzień grach i zabawach. Podczas wykonywanych zadań wszyscy świetnie się bawili. W czasie zawodów panowała  atmosfera pełna radości  ale i determinacji. Uczniowie poszczególnych drużyn chcieli zdobyć puchar.

    Po zawodach wszyscy raczyli się pieczonymi kiełbaskami oraz pysznym barszczykiem.

   Kolejnym punktem programu był "Mam talent" przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

   Uczestnicy "Mam talent" zaprezentowali  swoje umiejętności w następujących kategoriach: śpiew, piękne czytanie fragmentów lektury, recytacja, taniec, rysunek i inne osiągnięcia. Tego dnia wszyscy byli wygrani i dlatego otrzymali z rąk dyrektor szkoły oraz opiekunek Samorządu Uczniowskiego dyplomy oraz słodkości. Rodzice, Dyrektor Szkoły, nauczyciele , pracownicy szkoły i Samorząd Uczniowski sprawili, że Dzień Dziecka w naszej szkole był niezapomnianym przeżyciem.

    Oby takich słonecznych dni, pełnych pogody ducha i roześmianych serc naszych dzieci było jak najwięcej.

   Dziękujemy organizatorom imprezy za ten wspaniały dzień.

  • Kwiaty dla wszystkich MAM

   26.05.2018

     Kwiaty dla wszystkich MAM - Obrazek 1Gdy ktoś chce zamknąć w jednym tylko słowie ogrom uczuć jasnych, do granic ostatka. Niech to imię wypowie,jedno, jedyne, przenajsłodsze    - Matka. 

    

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach
   Dąbrowice 86,
   96 - 124 Maków
   woj. łódzkie
  • (46) 831 33 67
  liczba odwiedzin: 98958