SUKCESY NASZCH UCZNIÓW
Podsumowanie konkursu na ozdobę świąteczną
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. W zabawie wzięło udział 34 uczniów. Wszystkie prace są piękne. Zdjęcia przesłanych ozdób można obejrzeć w galerii zamieszczonej na stronie szkoły. Każdy uczestnik konkursu otrzyma nagrodę. Upominki zostaną rozdane, gdy rozpoczną się lekcje w szkole.
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach
Jan Viscardi Laureatem Gminnego Konkursu Plastycznego
Uczeń naszej Szkoły, Jan Viscardi, został laureatem III miejsca w Gminnym Konkursie Plastycznym LAPBOOK - GMINA MAKÓW, MOJA MAŁA OJCZYZNA; organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie. Pamiątkowy dyplom i nagrodę wręczyła dyrektor biblioteki Pani Marzena Kubik.
GRATULUJEMY!!!
Jak uczyć się w efektywny sposób
"Szkoła do Hymnu"
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
Oddzial przedszkolny oraz klasa pierwsza, druga i trzecia naszej szkoły, przystąpiły do akcji „Szkoła Do Hymnu”. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.
Poniżej publikujemy relację ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego.
Narodowe Święto Niepodległości
Święto Niepodległości 11 listopada
Dzień 11 listopada 2020 r. (środa), jako Święto Niepodległości, jest dniem wolnym od pracy. Tego dnia nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. W tym dniu nie ma miejsca żadna z form nauczania zdalnego; oddział przedszkolny również nie pracuje.
Poszukiwacze Patentów – poznaj polskie wynalazki, które podbiły świat
SZKOŁA DO HYMNU 2020
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach bierze udział w akcji
Projekt „Mała książka - wielki człowiek”
Klasa pierwsza, w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek” otrzymała pierwsze książki do czytania oraz kreatywny alfabet. Zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i przypominamy o roli książki w życiu dziecka.
Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem MEN. Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.
Pamięci Poległych...
Nasza szkoła dołączyła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.
W środę uczniowie klas I-III z wychowawcami udali się do lasu, aby uporządkować mogiłę, zapalić znicze, położyć kwiaty na grobie poległych podczas II wojny światowej. Modlitwą i minutą ciszy upamiętnili pamięć tych, których nie ma wśród nas.
Wyjście uświadomiło wychowankom, że należy pamiętać o zmarłych, kochać swoich bliskich i Ojczyznę nie tylko w dniu ich święta. Wartości patriotyczne jakie podczas tej wycieczki zdobyli były świetnym uzupełnieniem lekcji historii.
SZKOŁA PAMIĘTA 2020
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach bierze udział w akcji
Wizerunek Św. Jana Pawła II-konkurs
Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie zorganizowała konkurs plastyczny pt."Święty Jan Paweł II w oczach najmłodszych". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Maków. Zadaniem uczniów było własnoręczne wykonanie pracy plastycznej mającej przybliżyć wizerunek Św. Jana Pawła II. 27 października odbyło się podsumowanie konkursu. Z naszej szkoły wyrożnienie otrzymała Patrycja Bartyś z kl. III i Bartłomiej Krawiec z kl.I. Uczniowie indywidualnie odebrali nagrody w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Makowie.
Plan zajęć on-line w aplikacji TEAMS
Od dnia 26 października szkoła na poziomie oddziałów 4-8 pracuje w trybie zdalnym.
Taki tryb oznacza konieczność zmodyfikowania tygodniowego planu zajęć tak, aby uwzględnić różnorodne formy kształcenia zdalnego. Kierując się troską o higienę pracy ucznia, przesłankami zdrowotnymi oraz uwzględniając zalecenia odnoszące się do sposobu realizacji podstawy programowej, zawarliśmy w harmonogramie zajęcia w czasie rzeczywistym, a także formy umożliwiające samodzielną pracę uczniów (przesyłanie arkuszy edukacyjnych z wykorzystaniem podręcznika, zeszytu ćwiczeń, platformy e-podręczniki, platformy zdalne lekcje).Szczegółowe rozwiązania dla każdego oddziału zostały przesłane uczniom i rodzicom poprzez dziennik LIBRUS.
WOJEWÓDZKIE KONURSY PRZEDMIOTOWE
ŁÓDZKI KURATOR OŚWIATY PODAŁ INFORMACJĘ NA TEMAT ORGANIZACJI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
TRYB PRACY SZKOŁY OD 26 PAŹDZIERNIKA do 8 LISTOPADA 2020 R.
SZANOWNI PAŃSTWO RODZICE! UCZNIOWIE!
OD PONIEDZIAŁKU 26 PAŹDZIERNIKA 2020 R. SZKOŁA PRZECHODZI NA TRYB NAUCZANIA ZDALNEGO NA POZIOMIE KLAS OD IV DO VIII.
Zajęcia w czasie rzeczywistym będą się odbywać na platformie MS TEAMS (konta z poprzedniej edycji nauczania zdalnego są aktualne).
KLASY: I, II, III oraz oddział przedszkolny funkcjonują w trybie stacjonarnym (dzieci mają zajęcia w szkole zgodnie z obowiązującym planem)
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne
Ślubowanie klasy pierwszej
14 października 2020 r., punktualnie o godz. 10.00, w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej, której przewodniczyła pani dyrektor Hanna Głuszek.
To był bardzo ważny dzień w życiu pierwszoklasisty. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p. Marii Kubik przygotowali program artystyczny. W części pierwszej uroczystości dzieci zdawały swój pierwszy egzamin: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze i przechodziły” próbę uśmiechu”. Zebrani goście zgodnie uznali, że dobrze się przygotowali i już bardzo dużo umieją. Następnie 10 uczniów złożyło ślubowanie. Po ślubowaniu pani dyrektor dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Po pasowaniu uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, dyplomy oraz upominki.
Podczas pobytu w szkole obecni mieli okazję przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale i także zabawa w gronie koleżanek i kolegów.
Udział w projekcie "Być jak Ignacy"
Być jak Ignacy "Nauka to przyszłość" to V edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Dla dzieci to nauka przez doświadczanie, niezwykłe eksperymenty i fascynujące zabawy kreatywne. W naszej szkole do programu przystąpiły klasy V i VIII.
Dzień Krajobrazu
20 października po raz kolejny obchodzimy Dzień Krajobrazu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji przedsięwzięcia jest drzewo w krajobrazie. Hasło to przypomina zarówno o funkcjach przyrodniczych i klimatycznych drzew, jak również o ich symbolicznej roli i znaczeniu w kulturze.
Nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Krajobrazu. Klasy V i VIII oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w spacerze mającym na celu podziwianie rodzimych drzew oraz piękna lokalnej przyrody.
Europejski Tydzień Kodowania
W dniach 10-25 października odbędzie się w naszej szkole CodeWeek, czyli Europejski Tygodzień Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. W naszej szkole uczniowie klas VI, VII i VIII rozpoczęli przygodę z kodowaniem/programowaniem podczas lekcji informatyki. Każdy uczestnik otrzymał wirtualny certyfikat.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie