Podczas tygodnia profilaktyki w naszej szkole, uczniowie poszerzą i upowszechnią wiedzę na temat chorób zakaźnych, w tym szczepień i higieny osobistej. Odbędą się konkursy wiedzy, konkursy plastyczne, projekcje filmów oraz lekcje poświęcone tematowi szczepień i higieny osobistej.
UCZYMY SIĘ ZAPOBIEGAĆ CHOROBOM ZAKAŹNYM
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
PODSUMOWANIE PRACY SZKOŁY W PREZENTACJI PONIŻEJ
RELACJA FOTOGRAFICZNA W GALERII ZDJĘĆ
Organizacja pracy szkoły w roku szkolnym 2022/2023
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PREZENTACJĄ
RELACJA FOTOGRAFICZNA W GALERII ZDJĘĆ
Bezpieczny powrót do szkoły
WYRÓŻNIONY FINALISTA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MINISTERSTWA EDUKACJI I NAUKI
ADRIAN TARNOWSKI, uczeń klasy 6 naszej Szkoły, został jednym ze zwycięzców i otrzymał wyróżnienie na szczeblu centralnym w ogólnopolskim konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna".
FINALISTA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GENEALOGICZNEGO "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna"
Na zdjęciach: Adrian Tarnowski, opiekun merytoryczny - Pani Magdalena Ostrowska, Łódzki Wicekurator Oświaty i Dyrektor Archiwum Państwowego w Łodzi.
W poniedziałek 13 czerwca br. w siedzibie Kuratorium Oświaty w Łodzi odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla trzech finalistów etapu wojewódzkiego OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GENEALOGICZNEGO "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna". Jednym z finalistów był ADRIAN TARNOWSKI, uczeń klasy VI naszej szkoły. Adrian przygotował cyfrowe drzewo genealogiczne swojej rodziny, do projektu którego wykorzystał materiały archiwalne z uwzględnieniem kontekstu historycznego.
Kapituła konkursu ogłosi listę laureatów i uczniów wyróżnionych w Konkursie na stronach internetowych: Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Archiwów Państwowych do dnia 30 czerwca 2022.
Dzień Rodziny
Nowa galeria Dzień Rodziny została dodana do albumu fotograficznego
22
NIEZAPOMNIANY DZIEŃ DZIECKA
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest 1 czerwca od 1952 roku. W naszej szkole ten dzień świętowany jest niezwykle radośnie i ciekawie. Rada Rodziców przygotowała niespodziankę dla każdego przedszkolaka i ucznia – dzieci dostały różnorakie prezenty, był też poczęstunek oraz przepyszne lody. Dzieci mogły skorzystać ze stoisk: malowanie twarzy, bańki mydlane. Były też konkurencje sprawnościowe, fotobudka i konkursy .
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia, a dzieciom życzymy wszystkiego co najlepsze!
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w gminnym konkursie literacko - plastycznym pt.”Niezwykli bohaterowie utworów Marii Konopnickiej”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania utworów Marii Konopnickiej.
Uczeń klasy trzeciej Bartłomiej Krawiec otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH
OGÓLNOPOLSKI KONKURS GENEALOGICZNY "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna"
ADRIAN TARNOWSKI klasa VI - finalista etapu wojewódzkiego (awans do etapu centralnego)
WOJEWÓDZKI KONKURS "Mój prezent dla Ziemi" ALEKSANDRA STARZEC klasa V - wyróżnienie
POWIATOWY KONKURS "Moje literackie światy" JULIA KOWALCZYK klasa VII - wyróżnienie
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022
W tym roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 18 uczniów i uczennic; 1 osoba będzie pisała egzamin w terminie dodatkowym. Na wyniki egzaminu trzeba poczekać do 1 lipca br. Wręczenie zaświadczeń o wynikach nastąpi w dniu 8 lipca 2022 r.
1
Podróż w świat Ignacego Łukasiewicza i Małego Księcia
23 maja 2022 roku klasy VI,VII i VIII uczestniczyły w nietypowej lekcji związanej z postacią Ignacego Łukasiewicza, wielkiego naukowca i wynalazcy oraz twórcy polskiego przemysłu naftowego. W stojącym przed Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach Naukobusie, odbyły się pokazy eksperymentów fizycznych i chemicznych. Potem uczniowie obejrzeli spektakl „Mały Książę” w reżyserii Piotra Stawskiego. Jest to pierwsza produkcja teatralna zrealizowana przez CKiS. Historia opowiadana była przez wyjątkowy zespół aktorski łączący profesjonalistów i dzieci, przy wykorzystaniu ciekawych efektów specjalnych oraz muzyki
9
SPOTKANIE AUTORSKIE Z ZUZANNĄ ORLIŃSKĄ
W dniu 12.05.2022 uczniowie klas I-VI uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Zuzanną Orlińską. Spotkanie odbyło się w ramach projektu: „Z książką na walizkach”. Historie małe i duże; organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie.Uczniowie mieli możliwość indywidualnych pytań oraz zakupu książek opatrzonych imiennych autografem. Pisarka zainspirowała uczniów do poszukiwania ciekawostek rodzinnych poprzez ogłoszony konkurs. Naszą szkołę w dalszym jego etapie będą reprezentowały prace: Jana Głuszka z klasy II, Marty Gajaszek z kasy VI oraz Patrycji Bartyś z klasy IV. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
BALLADYNA W PŁOCKIM TEATRZE. KREATYWNY SPOSÓB NA NAUKĘ I INTEGRACJĘ
W ramach realizacji zadań programu wychowawczo- profilaktycznego oraz w celu kształcenia umiejętności odbioru tekstu literackiego przedstawionego w formie spektaklu, uczniowie klasy 7 oraz klasy 8 wybrali się na wycieczkę do Płocka. Oprócz wrażeń artystycznych mieli okazję do integracji grupy i zdrowej rywalizacji poprzez uczestnictwo w grze w paintball.
GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA
Na zdjęciach powyżej, uczeń klasy 3 naszej Szkoły, MATEUSZ MESZKA.
Jesteśmy dumni z naszego Strażaka!!!
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
W dniu 29 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas starszych przygotowali uroczystą akademię, podczas której zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Czteroletniego i uchwaleniem Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Głównym celem uroczystości było rozwijanie poczucia przynależności narodowej oraz znaczenia w naszym życiu słów: Ojczyzna, Wolność, Naród.
Warto pamiętać, że była to konstytucja pierwsza w Europie, a druga na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Rocznicę jej uchwalenia obchodzono uroczyście podczas rozbiorów, mimo sprzeciwu zaborców oraz w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej przez pewien okres czasu zaprzestano celebrowania tego wydarzenia i dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Polski zdecydował o przywróceniu tego święta państwowego.
Sposób na lekturę
Praca z lekturą może być fascynująca, o czym przekonali się uczniowie klasy trzeciej podczas omawiania książki Łukasza Wierzbickiego pt. ,,Afryka Kazika.” Uczniowie w sposób innowacyjny pracowali z lekturą , każdy mógł wybrać ciekawą metodę aktywizującą . Wystarczyło stare pudełko po butach, do którego można włożyć przedmioty związane z lekturą , żeby stworzyć ,, Lekturę w pudełku”. Stary wieszak posłużył uczniom do zawieszenia kolorowych kartek ,na których podsumowali wiadomości dotyczące lektury i w ten sposób stworzyć ,, Lekturę na wieszaku”. Trzecią metodą opracowania lektury było wykonanie lapbooka. Dodatkowo na edukacji technicznej uczniowie wykonali maski afrykańskie, a na edukacji muzycznej tańczyli w rytm etnicznej muzyki Czarnego Lądu. Taki sposób pracy z lekturą bardzo podobał się trzecioklasistom.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
Julia Witczak, uczennica klasy VIII, zajęła II miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczennica będzie reprezentować Szkołę i Gminę Maków w rozgrywkach powiatowych, które będą miały miejsce 29 kwietnia br,. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach.
Wycieczka klas I-III do Płocka -relacja fotograficzna
- 29
Wycieczka klas I-III do Płocka
Dnia 20 kwietnia dzieci z klas I- III pojechały na wycieczkę do Teatru Dramatycznego i zoo w Płocku. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt.”Kopciuszek” na motywach baśni braci Grimm oraz poznanie zwierząt z różnych kontynentów świata.
Barwne kreacje, ciekawa muzyka i efekty oraz niezwykła sceneria, wzbudziły wiele emocji wśród uczniów klas I-III. Widać było, że oglądają z dużą ciekawością przedstawienie, które zapewniło im niezapomniane przeżycia.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w zoo, możliwość zobaczenia niespotykanych na co dzień zwierząt i zrobienia sobie zdjęć.
Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie