14 czerwca 2019 po kilkunastu latach przerwy absolwenci klasy 8 bawili się na wieczorku pożegnalnym. Odbył się on dzięki Rodzicom uczniów, którzy przygotowali uroczystą kolację. Tradycją stało się sadzenie drzewka w przyszkolnym ogrodzie, któremu to zadaniu sprostali ósmoklasiści w asyście Pani dyrektor, wychowawcy, swoich rodziców i innych zaproszonych gości. Aleja drzew absolwentów wzbogaciła się o okaz brzozy w bardzo interesujący sposób formowanej. Uczniowie zobowiązali się podlewać drzewko w okresie wakacji. Kolejną atrakcją spotkania były wspólne tańce. Zabawa była bardzo udana.
RODO - Klauzula informacyjna
Wieczorek pożegnalny klasy VIII
Lekcja muzyczna
Nasi uczniowie biorą udział w nauce tańca.
Finał XV Turnieju Wiedzy Przyrodniczej uczniów Szkół Podstawowych -członków LOP
04.06.2019r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w prestiżowym konkursie z wiedzy przyrodniczej.Finał odbył się w Nadleśnictwie Zwierzyniec w Skierniewicach. Po dwuetapowych zmaganiach wśród setki uczniów z okręgu Ligi Ochrony Przyrody znaleźli się chłopcy: Patryk Tarnowski z kl.IV, Jakub Broniarek z kl.V oraz Grzegorz Zawadzki z kl.V. Finaliści na leśnych przystankach walczyli o punkty za praktyczną wiedzę przyrodniczą. Musieli rozpoznać ziołowe napary z pokrzywy, skrzypu i kwiatów lipy, gatunki roślin spotykanych w lesie, rozwiązywali krzyżówkę oraz pisali o funkcjach lasu. Po zakończonych zmaganiach na dzieci czekało ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz nagrody książkowe, dyplomy i nagrody rzeczowe. Opiekunki szkolnego Koła LOP p. Ewa Krawiec i p.Aneta Małczak co roku czuwają nad przebiegiem tego trzyetapowego konkursu. Finalistom Gratulujemy....
A.M.
Szkolny Dzień Sportu
03.06.2019r. na szkolnym boisku odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej. Wzięło w nim udział 5 drużyn uczniów klas IV- VIII. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja chłopców z klasy najstarszej, wśród których wyłoniono również najlepszego piłkarza - Miłosza Truszkowskiego, który oddał najwięcej celnych strzałów na bramkę. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna mieszana z klasy VI, w której dominowały dziewczęta pod czujnym okiem drugiego snajpera Janka Krupy, a na trzecim miejscu drużyna z klasy VII. Klasa V i najmłodsza klasa IV zaprezentowały swoje sportowe talenty z nie mniejszym poświęceniem i sportową rywalizacją. Piłkarze zostali nagrodzeni brawami i słodkościami ufundowanymi przez Panią Dyrektor. Zabawa była wyśmienita.
A.M. i A.D
Dzień Rodziny
Zapraszamy do fotorelacji z pikniku...
W piątek 31 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach, odbył się piknik z okazji Dnia Rodziny. Imprezę zorganizowała, przy wsparciu dyrekcji placówki, Rada Rodziców.
Na początku pikniku, przedszkolaki oraz dzieci z klas I-VIII wytańczyły, wyrecytowały oraz przedstawiły podziękowania swoim rodzicom z okazji ich święta. Wydarzenie niejednego zaskoczyło rozmachem, a przede wszystkim cieszyło się dużym powodzeniem wśród uczniów i ich rodzin. Plac za szkołą wypełniły stoiska z atrakcjami, a przede wszystkim uczniowie wraz z całymi rodzinami.
A oto atrakcje tego dnia na jakie mogły liczyć dzieci:
-zjeżdżalnia dmuchana,
-wata cukrowa,
-popcorn,
-malowanie twarzy,
-duże bańki mydlane,
-pokaz sprzętu strażackiego,
-występy artystyczne,
-przeciąganie liny,
- słodki poczęstunek ( ciasta, bułki słodkie, napoje, kawa, herbata),
- mini galeria z pracami plastycznymi dzieci,
- gry i konkursy z nagrodami.
Gry i konkursy
W każdej konkurencji można było zdobyć 1 stempelek, za pięć stempelków dziecko mogło odebrać nagrodę.
Konkurencje:
- przechodzenie pod liną,
- wyciąganie z woeka przedmiotów z związanymi oczami,
- losowanie pytań z wiedzy ogólnej i udzielanie na nie odpowiedzi,
- zrzucanie puszek piłeczką,
- slalom z piłeczką pingpongową na łyżeczce,
- losowanie zadań sprawnościowych ( np. zrób 10 pajacyków),
- rzucanie woreczkiem przez obręcz.
Nagrody:
- lizaki dla każdego uczestnika zabawy,
- dla dziewczynek: portfeliki, zestawy spinek i gumek do włosów, bransoletki, naszyjniki
- dla chłopców: szklane kubki z przykrywką i słomką, mini miarki, piłeczki, duże balony, breloczki,
- kolorowanki.
Zorganizowano też mini galerię. Można było zakupić przepiękne prace plastyczne naszych uczniów.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży prac plastycznych dzieci, przeznaczone będą na zakup sprzętu do zabawy na dworze ( zebrano 414 zł).
Dzieci chciały pobyć na pikniku jak najdłużej i to najdobitniej świadczy o tym, że się udał. Impreza naprawdę integrowała całą naszą społeczność. I ta moc atrakcji, każdy znalazł tutaj coś dla siebie. Możemy uznać to nasze szkolne wydarzenie za bardzo udane.
Specjalne podziękowania Rada Rodziców i Dyrektor Szkoły kieruje do:
- Piekarni w Makowie za darmowe słodkie bułki dla każdego dziecka,
- dla Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowicach za wsparcie finansowe i pracę przy organizacji imprezy,
- dla sklepu " U Kasi" za ufundowanie lizaków, które były nagrodami w konkursach oraz w zawodach w przeciąganiu liny,
- dla Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz za pokaz sprzętu strażackiego.
- dla wszystkich rodziców, którzy poświęcili swój czas i szczególnie zaangażowali się w przygotowanie i udział w pikniku.
Wszystkim organizatorom należy zdecydowanie pogratulować tak udanego przedsięwzięcia!
Opr.M.K.
Dąbrowickie przedszkolaki w Płocku
Nawet deszczowa pogoda w środę(29.05.2019)nie popsuła przedszkolakom z Dąbrowic wycieczki do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.
Krasnale i Elfy mogły obejrzeć spektakl pt "Pchła Szachrajka", siedząc w pierwszych rzędach teatru zaraz pod samą sceną mogły z bliska zobaczyć aktorów.Było to dla nich zupełnie nowe doświadczenie i niesamowite przeżycie, ponieważ przedstawienie było naprawdę wspaniałe.Przedszkolaki nagrodziły artystów gromkimi brawami.Następnie udały się do Centrum Zabaw Happy Park oddalonego od teatru kilka kilometrów dalej.Maluchy mogły tam aktywnie i zdrowo pożytkować pokłady nieskończonej energii, ćwiczyć umiejętności manualne, jak również rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową. Ogromne tunele,zjeżdżalnie i inne atrakcje, sprawiły dzieciom wiele radości i uśmiechu.
W międzyczasie dzieci zjadły ciepły posiłek.Tak intensywny i pełen wrażeń dzień, nasi najmłodsi odsypiali w drodze powrotnej w autokarze.
Zapraszamy do fotorelacji!
Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II - Edycja 2019
W dniu 29 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Maków, p. Jerzy Stankiewicz, zaś gospodarzem wydarzenia była p. Ewa Krawiec, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach. Miło było nam gościć Księdza Sławomira Wasilewskiego - Proboszcza parafii w Makowie.
Organizacją i przebiegiem spotkania zajęły się Lucyna Antoniak, Anna Dąbrowska, Anna John. Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy nt. życia i nauczania Jana Pawła II w związku z dwudziestą rocznicą pielgrzymki do Łowicza, jak również integracja uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół z terenu gminy Maków. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany, jednak najlepszymi okazali się:
* w kategorii klas IV - VI:
Zuzanna Czerwińska - SP im. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej - I miejsce
Julia Karwat - SP im. Jana Pawła II w Dąbrowicach - I miejsce
Tomasz Strożek - SP im. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej - II miejsce
Igor Różycki - SP Słomków - II miejsce
Lena Szychowska - SP Święte - II miejsce
Jan Krupa - SP im. Jana Pawła II w Dąbrowicach - III miejsce
* w kategorii klas VII - VIII:
Julia Markowicz - SP im. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej - I miejsce
Natalia Zatorska - SP im. Jana Pawła II w Dąbrowicach - II miejsce
Małgorzata Placek - SP im. Jana Twardowskiego w Makowie - III miejsce
* W kategorii gimnazjum:
Aleksandra Kuś i Martyna Maciejak - I miejsce
Julia Sut - II miejsce
Zuzanna Bolimowska - III miejsce
Wyróżnienia otrzymali:
Dominik Supera - SP im. Bolesława Chrobrego w Pszczonowie
Jakub Borkowski - SP im. Bolesława Chrobrego w Pszczonowie
Zuzanna Mrówka - SP im. Jana Twardowskiego w Makowie
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, zaś nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu. Zapraszamy za rok.
L.A.
Wyróżnienie w konkursie "Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży"
"Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży" to ogólnopolski konkurs plastyczno - literacki, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Uczeń klasy VIII Mateusz Klas za napisany wiersz zdobył III miejsce w diecezjach, zaś na szczeblu ogólnopolskim uzyskał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
L.A.
Kolejne wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur
Po raz kolejny uczeń klasy V Grzegorz Zawadzki zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Sukces ten tym bardziej cieszy, gdyż Grześ pisał ten sam test, co uczniowie z klas VI. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.
A.D.
Informacja dla rodziców/opiekunów
W dniu 28 maja 2019r./we wtorek/ o godz.17.00 odbędzie się zebranie ogólne z Rodzicami uczniów klas I-VIII oraz klas przedszkolnych. Podczas spotkania, zostaną przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Szkoły oraz osoby i instytucje, do których można zgłaszać się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno - pedagogicznej i wychowawczej.
Wycieczka klas IV-VIII do Zakopanego i okolic
W dniach od 8 do 10 maja 2019 r. odbyła się wycieczka klas IV-VIII do Zakopanego i okolic.
Pierwszym etapem naszej podróży było zwiedzanie ruin zamku w Ogrodzieńcu wybudowanego w XIV – XV w. w systemie tzw. Orlich Gniazd. Tuż obok Ogrodzieńca mogliśmy podziwiać zrekonstruowany gród na wzgórzu Birów.
W drodze do Zakopanego zatrzymaliśmy się na największym w Polsce obszarze lotnych piasków, czyli Pustyni Błędowskiej, której powierzchnia obejmuje około 33 km2.
Droga do Zakopanego minęła bardzo szybko. Z zapartym tchem podziwialiśmy widoki gór z tej największej miejscowości w bezpośrednim otoczeniu Tatr.
Drugi dzień to całodniowa wyprawa nad Morskie Oko. W nieco dżdżystej pogodzie, która im dalej w górę zmieniała się w mróz i leżący dookoła śnieg, podążaliśmy, by zobaczyć największe jezioro w Tatrach położone na wysokości 1395 m n.p.m.. Mimo długiej i męczącej drogi, wszystkim udało się dotrzeć nad Morskie Oko, które przywitało nas śniegiem, lodem i mrozem. Na zakończenie tego wyczerpującego dnia, wieczorem odbyło się wspólne ognisko z muzyką i tańcami.
Ostatni dzień naszej podróży spędziliśmy w Zakopanem. Mogliśmy podziwiać skocznię narciarską Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza należącą do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Wiele emocji dostarczył wjazd wyciągiem na szczyt skoczni, a także przejazd kolejką na Gubałówkę na około 1120 m n.p.m.. Spacer wzdłuż reprezentacyjnej ulicy w Zakopanem, czyli Krupówek to ostatni etap naszej pełnej przeżyć wyprawy.
Pełni radości, mający w pamięci cudowne górskie widoki, wróciliśmy szczęśliwie do domów.
Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Magdaleny Sobczyk, pani Danuty Viscardi i pana Dawida Pniewskiego za wspólnie zorganizowaną wycieczkę i pomoc przy opiece nad dziećmi.
A.D.
Wycieczka klas I-III
Dzisiaj byliśmy na wycieczce po Ziemi Łowickiej. Najpierw odwiedziliśmy Łowicki Park Etnograficzny w Maurzycach, który gromadzi zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickiego. Znajduje się tu ponad 40 obiektów, datowanych w większości na II poł. XIX i I poł. XX w. Skansen umożliwia podziwianie chat chłopskich z pełnym wyposażeniem, dawnych budynków gospodarskich z wyposażeniem, wiejskiej szkoły, kościoła, wiatraka czy kuźni.
Następnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich, które mieści się w czterech budynkach, otoczonych rozległym ogrodem. Tam mogliśmy podziwiać lipowe rzeźby, kolorowe wycinanki, pająki, obrazy oraz hafty.
Ponad 400 figurek (większość ruchoma) pokazuje święta religijne i sceny z życia łowickiej wsi. Wykonane zostały również postacie z historii naszego kraju jak i ze sportu. Dzieci mogły uruchamiać niektóre figurki za pomocą drewnianych korbek.
Dodatkowo w dwóch pawilonach można było oglądać ponad 30 zaprzęgów konnych z okolic Łowicza.Muzeum Rodziny Brzozowskich utrzymywane jest wyłącznie z prywatnych środków rodziny Brzozowskich, którzy każdego dnia dbają o konserwację i poszerzanie ekspozycji.
Ostatnim punktem programu podróży była wizyta u bednarza. Podczas wizyty w Zagrodzie Bednarza dowiedzieliśmy się jak wygląda jego praca. Dzieci samodzielnie mogły spróbować wytworzyć naczynia metodą klepkową. Wzięły udział w produkcji lodów na 100 letnim urządzeniu, zobaczyły jak się robi masło. Dowiedziały się jak dawniej prano i prasowano. Poznały strój łowiczanki. Następnie wzięły udział w warsztatach pt." Dawne zabawki"- wykonanie lalki z ekologicznych surowców. Wszystkie warsztaty i pokazy wykonywane były w strojach z epoki.
Na wycieczce można było zapoznać się z tradycją i obrzędami wsi łowickiej.
Uczniowie byli zachwyceni programem wycieczki.
M.K.
Ważne Święta Majowe
W naszej szkole również bardzo uroczyście obchodzimy święta majowe:
1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy,
2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej,
3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja.Uczniowie na sali gimnastycznej po odśpiewaniu hymnu państwowego, obejrzeli prezentację multimedialną mającą na celu przybliżenie tematu świąt majowych. Przygotowali chorągiewki, udekorowali sale lekcyjne oraz korytarz szkolny. W galerii zawieszone zostały własnoręcznie wykonane przez dzieci symbole narodowe. Większość uczniów i nauczycieli specjalnie na tę okazję ubrała się w biało-czerwone barwy.
1 Maj to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto to czci pamięć o ofiarach, które domagały się między innymi 8-godzinnego dnia pracy.
2 maja od 2004 roku obchodzimy jako Dzień Flagi. Za czasów PRL- u tego dnia zdejmowano flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. Właśnie tego dnia 1945 roku, polscy żołnierze zawiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessäule w Berlinie, podczas zdobywania miasta.
3 maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji. Ta ustawa została zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. Głównymi autorami Ustawy Rządowej byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj. Konstytucja była pierwszą w Europie , a druga na świecie tak nowoczesną ustawą.
Spotkanie zaciekawiło uczniów i zachęciło do poszerzania wiedzy historycznej.
M.K.
Konkurs z języka angielskiego
W dniu 30.04.2019r. odbył się SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV, uczniowie walczyli o tytuł najlepszego anglisty w klasie IV.
Celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego. Rozgrywka obejmowała zagadnienia takie jak rozumienie tekstu pisanego, umiejętność odpowiedniego zareagowania w konkretnej sytuacji, znajomość form czasu Present Simple, czasownika "to be" oraz "have got", a także znajomości słownictwa z różnych dziedzin.
W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy IV.
Laureatami konkursu zostali, uzyskując taką sama liczbę punktów: Nikola Janus i Patryk Tarnowski.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach językowych.
Egzamin ósmoklasisty
W tym roku uczniowie zmierzyli się z testem ósmoklasisty z języka polskiego 15 kwietnia, z matematyki 16 kwietnia, z języka obcego nowożytnego 17 kwietnia.
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019 uczniowie będą mogli poznać w piątek, 14 czerwca 2019 roku. Zaświadczenia wydawane będą w szkołach tydzień później - w piątek, 21 czerwca 2019 roku.
Palma Wielkanocna
12 kwietnia 2019 roku odbyło się podsumowanie GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. ,,PALMA WIELKANOCNA’’ Był on skierowany do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy Maków.
Komisja konkursowa przyznała II miejsce Julii Czerwińskiej i wyróżnienie Janowi Krupie.
Gratulujemy!
Sukces w Gminnym Konkursie pt. " Powiatowy Mistrz Ortografii 2019"
Grzegorz Zawadzki uczeń klasy V, zajął pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym pt. "Powiatowy Mistrz Ortografii 2019" .Mistrz, będzie reprezentował naszą szkołę 24.04.2019r. w powiatowym etapie konkursu ortograficznego organizowanego przez PPPP w Skierniewicach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wyjazd klas I-III do Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
"Dawno, dawno temu, w odległej krainie żył okrutny czarnoksiężnik. Zwano go Mistrzem Czarnej Magii. Uwielbiał czynić zło. Wszędzie gdzie się pojawił wlókł za sobą nieszczęście. Pewnej nocy wpadł na iście szatański pomysł: postanowił odlać czarodziejskie lustro, w którym wszystko odbijałoby się na opak. Biada ci, stary świecie - myślał, zacierając ręce. To lustro sprawi, że staniesz na głowie. Co piękne wyda się szkaradne, co proste okaże się koślawe. Dobro w zło się obróci, a mądrość przegra z głupotą".
Tak zaczyna się Królowa Śniegu, jedna z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, w adaptacji Ewy Drozdowskiej. I tak zaczyna się niezwykła, pełna magii historia Kaja i Gerdy, rozdzielonych przez okrutną Królową Śniegu. Piękna "opowieść drogi" o sile miłości, odwadze i determinacji w jej poszukiwaniu."Klasy I-III wraz z wychowawcami:p.Anną John, p.Marią Kubik i p. Ewą Bors wyruszyły w tę podróż razem z Gerdą i dały się zaczarować.
"Spektakl oddziałuje przede wszystkim obrazami. Twórcy w kolejnych szybkich zmianach dekoracji eksponują ich charakterystyczność i rodzajowość, zwracając szczególną uwagę na rekwizyty i kostiumy budujące nastrój baśniowości, no i emocje. Fajnie, że kostiumy są jednocześnie scenografią, a przy ich tworzeniu wykorzystano chyba wszystkie gatunki tkanin i włóczek. Warto popatrzeć, jak np. ubrano motyle, renifery, kruki, bowiem w ich projektowaniu wykazano także – i nie tylko tu – poczucie humoru. A już szczególnie pięknie prezentuje się Królowa Śniegu. Zarówno jej kostium, jak i siedziba z tronem umieszczonym blisko nieba budzą podziw. Spektakl jest grą zespołową, bowiem aktorzy wcielają się w kilka ról..."(rec.M.Karbowiak)
Piękny spektakl, widzom bardzo się podobał.
M.K.
Wiosna-ach to ty...
"Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty..."(M.Grechuta)
Wiosna jest najpiękniejszą porą roku i wszyscy na nią czekamy z wielką niecierpliwością.
Dlatego dzieci z naszej szkoły i oddziału przedszkolnego ubrały się w barwne, wiosenne stroje, przygotowały marzanny, wiersze, piosenki, gaiki i kolorowe kwiaty, aby pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Wiele uczennic przystroiło głowy kwietnymi wiankami - wyglądały przepięknie.
W czasie gdy młodsze klasy prezentowały swoje stroje, starsze pisały Kangura-konkurs matematyczny, oraz wzięły udział w Turnieju Przyrodniczym i sportowej rywalizacji.
O godzinie 10.00 wszystkie młodsze klasy pod opieką wychowawców, udały się nad rzeczkę Zwierzyniec z marzanną, by pożegnać Zimę. Zgodnie z tradycją marzanny zostały najpierw spalone, a potem wrzucone do rzeki, pamiętając przy tym o zasadach bezpieczeństwa.
Na zakończenie pożegnania Zimy, dzieci wspólnie rytmizowały tekst: „Marzanno! Marzanno! Ty zimowa panno! Zimę tu żegnamy - wiosnę przywitamy!”.. W drodze powrotnej, dzieci śpiewając piosenki o Pani Wiośnie, niosły gaiki- gałązki przystrojone kolorową bibułą i kwiatami.
W ten to symboliczny sposób szkoła powitała Wiosnę.
Był to miły i radosny dzień. Nawet pogoda, początkowo kapryśna, dopasowała się do naszego radosnego nastroju.
Opr.M.K.
Ósmoklasiści poznawali ofertę szkół
W ramach zajęć doradztwa zawodowego uczniowie klasy ósmej udali się do Skierniewic na zorganizowane tam XVII Targi Kariery. Tegoroczne Targi odbyły się pod hasłem ,,Szkoła dla gimnazjalisty i ósmoklasisty”. Celem imprezy, którą zorganizowało Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Skierniewicach jest pomoc tegorocznym absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych w podjęciu decyzji o wyborze dalszej szkoły .
Podczas Targów ósmoklasiści mieli okazję poznać ofertę około 20 szkół średnich ze Skierniewic, powiatu skierniewickiego i sąsiednich miast oraz porozmawiać z ich przedstawicielami.
Opr. E. Bors
Archiwum Aktualności