• #SZKOŁA PAMIĘTA 2022

• 28 października 2022 roku klasy starsze udały się do zwierzynieckiego lasu, aby uprzątnąć mogiłę pomordowanych w czasie II wojny światowej. Uczniowie zapalili znicze i pomodlili się za zmarłych. Takie akcje są praktyczną lekcją historii, podczas której oddajemy hołd  poległym za wolność Ojczyzny.

• DBAMY O ZDROWIE

• Promocja zdrowia. Spotkanie z higienistką szkolną.

6 października gościła w naszej szkole pani higienistką. Podczas spotkania  uczniowie wysłuchali prelekcji na temat zdrowego stylu życia. Poznali i utrwalili  wiadomości dotyczące właściwego odżywiania, wpływu snu i ruchu na życie człowieka oraz oddziaływania używek na nasze zdrowie. Z zaciekawieniem obejrzeli filmy: „Zbilansowana dieta dziecka”, „Ile potrzebujemy snu?”, „Zuzia i piramida żywienia”.

• "BYĆ JAK IGNACY"

• ​​​​​

W ramach programu grantowego,,Rozgrzewamy Polskie Serca ", w Makowskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastycznego pt.,, Ignacy Łukasiewicz-wielki wynalazca w oczach najmłodszych. " W konkursie  wzięli udział uczniowie klas  I-III szkół podstawowych  z terenu Gminy Maków. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej sylwetkę Ignacego Łukasiewicza,  jego dokonania,  osiągnięcia.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Na zdjęciu uczniowie z naszej szkoły prezentujący otrzymane nagrody: Zuzanna Madej, Stanisław Machaj oraz Julia Starzec.

• WYCIECZKA KLAS III-VI DO WARSZAWY

•   29 września,  klasy III-VI naszej szkoły uczestniczyły  w wycieczce do Warszawy . Stolica przywitała nas piękną, kolorową jesienną aurą. Podczas wycieczki zachwycaliśmy się Starym Miastem, Łazienkami Królewskimi i Pałacem Króla Jana III w Wilanowie. Przewodnicy bardzo ciekawie opowiadali o historii podziwianych miejsc.

Po wyczerpującym spacerze po stolicy, uczniowie czas wolny spędzili w McDonald’s. Podczas pobytu w Warszawie panowała miła atmosfera, uczniowie zrobili bardzo dużo zdjęć i stwierdzili, że wycieczka była bardzo ciekawa i udana.