Niedziela 24.06.2018

Nadszedł czas upragnionych wakacji. Gdziekolwiek odpoczywamy, powinniśmy to robić mądrze i rozważnie.
    Tygodnie wolne od nauki pozytywnie wpływają na pomysłowość dzieci i młodzieży. Jeśli jest wykorzystywana w sposób właściwy, nie stanowi zagrożenia. Niestety, bardzo często spontaniczna kreatywność, połączona z brakiem rozsądku, doprowadza wprost do tragedii.
                                                                                                                                                                                   Rzecznik Praw Dziecka
     Nie zapominajcie zatem:
    1.  Zamiast zapałkami bawcie się zabawkami.
    2.Nie zaprzyjaźniajcie się z nieznajomymi, bo nie wiecie kim są i jakie mają zamiary.
    3.Woda jest rozkoszą w upał, ale korzystajcie z niej tylko w obecności rodziców lub opiekunów.
    4.
    Nie każdy skok do wody jest na miarę mistrza, czasami kończy się kalectwem lub utonięciem – nie skaczcie do wody w akwenie, którego nie znacie! Zawsze kąpcie się pod opieką kogoś dorosłego.
    5.
    Rower jest najwspanialszym mustangiem świata, ale jezdnią trzeba się dzielić z innymi, przestrzegajcie więc zasad ruchu drogowego, a także kultury i odpowiedzialności.
    6.
    Wasze zainteresowania są nauką na miarę Einsteina, ale z różnymi doświadczeniami eksperymentujcie w laboratoriach pod kierunkiem specjalistów a nie w domu, czy na podwórku.
    7.Nie bawcie się chemikaliami, materiałami łatwopalnymi.
    8.Bez konsultacji z opiekunami nie zażywajcie żadnych leków.
    9.Zawsze uważajcie na elektryczność i gaz.
    10.
    Bądźcie odpowiedzialni. Starajcie się przewidzieć możliwe konsekwencje waszych zachowań.
    Pamiętaj! Jeśli pojawi się jakiś problem, lub stało się coś złego i nie masz komu o tym powiedzieć, zadzwoń!
    Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    "Dobry Start"
    Wnioski w sprawie wypłaty jednorazowego świadczenia w ramach programu "Dobry start", czyli 300 zł na wyprawkę, będzie można składać drogą internetową od 1 lipca(deklaracje online, m.in. przez stronę "Emp@tia", czyli stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, lub przez bankowość elektroniczną).  Wnioski papierowe będą przyjmowane od 1 sierpnia. Świadczeniem z programu zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia.Podanie o wyprawkę szkolną "Dobry start" należy składać w urzędach gmin, w MOPS lub wydziałach świadczeń, czyli tam, gdzie do tej pory rodzice składali wnioski na świadczenia "Rodzina 500 plus".

------------------------------------------------------------------------

*************************************************************
    POMAGAJMY...
    ****************************************************************
    Zasada 1. Nie obrażaj innych użytkowników sieci!
    Pamiętaj, że także w internecie jesteśmy odpowiedzialni za swoje działanie.
    Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę sieciaki.pl

Zasada 2. Chroń swoją prywatność w sieci.
    Nie podawaj swoich danych osobowych takich, jak: imię i nazwisko, adres czy numer telefonu. Jeśli publikujesz zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć i filmów, które Ci mogą zaszkodzić teraz lub w przyszłości.
    Więcej czytaj na sieciaki.pl

Uwaga Rodzice!!!

W związku z pojawiającymi się nowymi zagrożeniami płynącymi z sieci Internet,  zamieszczamy informacje skierowane do Rodziców przez MEN
    Zagrozenia_INTERNET.doc