• Wolontariat i TPD

• Opiekunowie : p. Lucyna Antoniak, p. Beata Kubik

AKCJA "POCZYTAJ MI KOLEGO, KOLEŻANKO"

W ramach rozwijania wśród uczniów czytelnictwa Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w akcję „Poczytaj mi kolego, koleżanko”.

Akcja ma na celu: propagowanie czytelnictwa, doskonalenie pięknego czytania, integrację uczniów, wdrażanie do pomocy koleżeńskiej.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ANIOŁEM...
          Społeczność szkolna i ich rodziny zareagowały na apel Wolontariatu i włączyły się w akcję niesienia pomocy potrzebującym. Zebrano różne produkty żywnościowe, które zostały podarowane w formie darów-paczki tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Takie działania udowadniają, że w szkole można zdobywać nie tylko edukację i kształcić swoje umiejętności. Nasi uczniowie poprzez możliwość wolontariatu czerpią również autentyczną radość z pomagania innym, czują się potrzebni. Jesteśmy z nich bardzo dumni.
          DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ZA OFIARNOŚĆ I POMOC!

Opiekunki-wolontariuszki p.Lucyna Antoniak i  p. Beata Kubik w trakcie przygotowywania paczek świątecznych

GÓRA GROSZA

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji "Góra Grosza".

To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Wiemy, że rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją i fundamentem na lata. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone.

Dróg do scalenia rodziny jest wiele, dlatego my pomagamy poprzez: zakup podstawowych i niezbędnych rzeczy, udzielanie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapie, fundowanie stypendiów dla dzieci, wspieranie ich pasji i zainteresowań. Wspólnie z dzieckiem i jego najbliższymi poszukujemy najlepszych dla nich rozwiązań, dajemy im przysłowiową wędkę, a nie rybę.

Stale poszukujemy sojuszników, którzy wsparliby nas w naszych inicjatywach. Stąd zbiórka Góry Grosza i Wasz udział w niej są tak bezcenne. Wierzymy, że jeśli połączymy siły, będziemy mogli zdziałać jeszcze więcej, a to, że jesteście z nami, dodaje nam mocy! Uskrzydla nasze działania i cieszy, że prowadzone przez nas inicjatywy są zauważane.

Źródło: http://towarzystwonaszdom.pl/xviiiedycja/