Czwartek 18.01.2018

.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

KONKURS CZYTELNICZY

Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie była organizatorem gminnego konkursu czytelniczego, poświęconego życiu i twórczości Astrid Lindgren. W konkursie udział wzięły reprezentacje kl. IV – V szkół podstawowych z terenu gminy. Z naszej szkoły do etapu gminnego, po etapie szkolnym, zakwalifikowali się dwaj chłopcy z klasy czwartej: Dominik Kozłowski i Franciszek Szczechowicz. Do konkursu przygotowywała uczniów dyr. Ewa Krawiec.

Uczestnicy, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów w części pisemnej gminnego konkursu, zakwalifikowali się do finału ustnego. W finale ustnym każdy z uczestników odpowiadał na wylosowany zestaw pytań.

Komisja po wysłuchaniu i ocenie odpowiedzi przyznała II miejsce Franciszkowi Szczechowiczowi - uczniowi klasy IV naszej szkoły.

Podziwiamy Franka i Dominika za wytrwałość oraz szczegółowe przygotowanie się do konkursów. Brawo, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki konkursu

28 listopada 2017r. o godz. 10.00 odbył się IV Gminny  Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej w Woli Makowskiej.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV - VII.

Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział: Alicja Kuś,Julia Karwat,Agata Kuś i Małgorzata Mozga.

A oto wyniki:

I miejsce w kategorii kl.V zajęła ucz.Julia Karwat

II miejsce w kategorii kl.VII zajęła ucz. Małgorzata Mozga

Wyróżnienie zdobyła ucz. kl.IV Alicja Kuś i  ucz. kl. VI Agata Kuś

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

13 listopada 2017r. o godz.8.55 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej przygotowany przez dyr. E. Krawiec oraz p.M. Kubik.
    Pierwszy etap konkursu już rozstrzygnięty!  Do dalszego etapu konkursu przechodzą:
    Alicja Kuś,Julia Karwat,Agata Kuś i Małgorzata Mozga.
    GRATULUJEMY!

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY  NA NAS
    GŁOSOWALI !!!

Klasa pierwsza wzięła udział w konkursie"Szkoła moich marzeń" ogłoszonym przez Redakcję "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Prace wykonały(od lewej): Zosia Krupa,Klaudia Sałkowska i Ola Starzec
    vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

PIERWSZA WŚRÓD MISTRZÓW

Uczennica klasy IV- Julia Karwat, wzięła udział w konkursach czytelniczych m.in.
    w konkursie  pt." "Jadą, jadą dzieci drogą - życie i twórczość Marii Konopnickiej" oraz "Bohaterowie książek Marii Kownackiej" organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Makowie.

Mimo licznej konkurencji zdobyła pierwsze miejsca. Podziwiamy i gratulujemy!

Więcej informacji na powyższy  temat znajdziemy na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej  w Makowie .

Konkurs Pięknego Czytania

W maju, w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania, który został zorganizowany przez członków Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunki: p. Marię Kubik i p. Annę John.

Mali artyści przez 2 minuty czytali wybrane fragmenty książek. Rywalizacja między uczestnikami tego wydarzenia była bardzo zacięta. Uczniowie zachwycili jury własną pomysłowością i posiadanymi zdolnościami artystycznymi. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: uczniowie klas 1-2, 3-4 oraz 5-6.

Z trudem spośród ponad 30 uczestników członkowie jury: p. Maria Kubik, p. Anna John, p. Ewa Bors, p. Dyrektor Ewa Krawiec oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Miłosz Truszkowski, Małgorzata Mozga, Agata Kuś i Jędrzej Łukaszewicz wyłoniło zwycięzców:

Kategoria 1:

Jan Viscardi- I miejsce

Julia Kowalczyk- II miejsce

Adrian Tarnowski- III miejsce

Kategoria 2:

Julia Witczak oraz Julia Karwat - I miejsce

Grzegorz Zawadzki- II miejsce

Alicja Kuś, Dominika Politowicz oraz Nikola Krawiec - III miejsce

Kategoria 3:

Małgorzata Mozga- I miejsce

Jędrzej Łukaszewicz- II miejsce

Agata Kuś oraz Zuzanna Zawadzka- III miejsce

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

Artyści zostali nagrodzeni słodkościami i pamiątkowymi dyplomami.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że w naszej szkole mógł odbyć się konkurs  promujący wśród uczniów naszej placówki czytelnictwo.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

„Jan Paweł II - Totus Tuus” – III Edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II

Pod tym hasłem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach, odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. Tegoroczne hasło miało na celu skupienie uwagi uczestników konkursu na roli i znaczeniu Matki Bożej w życiu Ojca Świętego, w związku z setną rocznicą objawień fatimskich.

Celem dorocznego konkursu, jest pogłębianie wiedzy na temat życia Jana Pawła II oraz wartości jego nauczania. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Maków, p. Jerzy Stankiewicz, zaś gospodarzem wydarzenia była p. Ewa Krawiec, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach.

Siedemnastu reprezentantów ze wszystkich szkół podstawowych gminy Maków, 18 maja przystąpiło do konkursowych zmagań, prezentując bardzo wysoki i wyrównany poziom wiedzy.

Najlepszymi okazali się:

Dominik Supera (SP w Pszczonowie) i Julia Karwat (SP w Dąbrowicach) – I miejsce ex aequo

Zofia Boryna (SP w Dąbrowicach), Jakub Borkowski (SP w Pszczonowie) i Mateusz Królik (SP w Makowie) - II  miejsce ex aequo

Maciej Łuczywek (SP w Świętem) – III miejsce

Wyróżnieni uczestnicy:
    Kinga Borowska (SP w Makowie), Tomasz Strożek (SP w Woli Makowskiej), Adam Rybus (SP w Pszczonowie) i Małgorzata Mozga (SP w Dąbrowicach).

W ręce laureatów oraz wszystkich uczestników konkursu trafiły nagrody książkowe oraz dyplomy.

Kliknij w obrazek, aby zobaczyć galerię zdjęć

• Grzegorz Zawadzki uczeń klasy  III został drugi raz wyróżniony przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów.