Strona główna

Wtorek 11.12.2018

Mapa

Strona główna

  Aktualności

  .

   Wyrecytowana miłość do Ojczyzny

    Dwie uczennice  naszej szkoły wzięły udział w IV Edycji Gminnego  Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem "Kiedy myślę Ojczyzna..."organizowanego przez szkołę w Woli Makowskiej. Celem konkursu było m.in." uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności". W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu naszej Gminy.

   Julia Witczak  uczennica klasy V naszej szkoły zajęła III miejsce , a Julia Karwat uczennica klasy VI zdobyła wyróżnienie. Uczestniczki  otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wspaniałych recytatorek. Gratulujemy!

  Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem  dyr. Ewy Krawiec i p. Marii Kubik.

   

  Najlepsi wśród najlepszych!

     

  Uczniowie przygotowywani przez p. Ewę Krawiec i p. Marię Kubik do konkursów osiągają bardzo wysokie lokaty. W tym roku Dominik Kozłowski uczeń kl. V, Franciszek Szczechowicz uczeń kl V. oraz Jan Viscardi uczeń kl. IV byli najlepsi w szkolnym konkursie historycznym - zakwalifikowali się do Gminnego Konkursu Historycznego. Wszyscy trzej wykazali się ogromną wiedzą z zakresu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jako zespół zdobyli najwięcej punktów. Indywidualnie Franciszek Szczechowicz zajął 3 miejsce, 0,5 pkt mniej zdobył Dominik Kozłowski i zajął 4 miejsce, a Jan Viscardi 5 miejsce.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  W szkolnym konkursie historycznym udział wzięli:

  Dominik Kozłowski,Franciszek Szczechowicz, Jan Viscardi,Grzegorz Zawadzki,Jakub Broniarek,Hanna Fraszczyk,Klaudia,Marta Markowicz,Seweryn Szwarczewski, Gabriel Głuszek i Karolina Markowicz.

   

    „A biało – czerwona dumnie powiewa…”

  Już od wielu lat nasza szkoła ściśle współpracuje z Gminną Bibliotekę Publiczną w Makowie.

   W ramach współpracy nasi uczniowie z  kl. I-III wzięli udział  w gminnym konkursie plastycznym pt. „A biało – czerwona dumnie powiewa. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań znaczeniem polskich symboli narodowych oraz popularyzacja wiedzy i świadomości o fladze jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego.

   A oto wyniki konkursu:

  II miejsce -Kalina Kubik– uczennica klasy I

  Wyróżnienie - Kacper Smolarek – uczeń klasy III

   

  GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

   Udział uczniów naszej szkoły w Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Tobie Ojczyzno" przyniósł uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń muzycznych i pogłębił znajomość repertuaru utworów patriotycznych.

  Jury przyznało :

  3 miejsce w kategorii występ solowy  klas I- III Marcelinie Szwarczewskiej uczennicy klasy III za wykonanie pieśni ,,O mój rozmarynie",

  3 miejsce w kategorii występ solowy klas IV- VI Julii Witczak uczennicy klasy V za pieśń ,,Szara piechota",

  3 miejsce w kategorii występ zespołowy wokalny klas VII- VIII Julii Bies i Norbertowi Młynarskiemu uczniom klasy VII za utwór ,,Jest takie miejsce, taki kraj",

  wyróżnienie w kategorii występ zespołowy wokalny klas IV- VI Julii Czerwińskiej i Ewelinie Rzadkiewicz uczennicom klasy VI za pieśń ,,Uwierz Polsko".

  Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

   

  KRÓLEWSKA GRA

  Kolejny raz Samorząd Uczniowski ogłosił i przygotował konkurs  dla uczniów zainteresowanych grą w szachy i warcaby.

  Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwała p. Anna Dąbrowska- nauczyciel matematyki.

  Z sercem malowane-portret mojej Mamy

  Wyjątkowo dużo serca włożyła Cecylia Szczechowicz i Aleksandra Starzec- ucz. kl. I w namalowanie portretu swojej mamy. Zdobyły I miejsce i wyróżnienie w  konkursie plastycznym zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Makowie. Portrety "Mam" pozostałych uczniów z kl.I również były wyjątkowe, ponieważ z sercem malowane. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodycze, a pozostali  uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze.

  Dziękujemy i gratulujemy!

    24.05.2018r.

  Konkurs matematyczny dla kl.II i III

  Bartłomiej Walczak i Patryk Tarnowski reprezentowali naszą szkołę w II Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka na 5".

       23.05.2018r.

  Mistrzowie matematyki!!!

  Patryk Tarnowski ucz. kl.III, Franciszek Szczechowicz i Grzegorz Zawadzki  ucz. kl.IV zdobyli  wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.

  Serdecznie gratulujemy!

  Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

  Organizatorem Gminnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II była  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Dąbrowicach. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i gminnego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zestaw pytań zamkniętych i otwartych.

  A oto wyniki konkursu:

   Klasy IV-V

  I miejsce - Julia Karwat kl. V Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach

  II miejsce - Franciszek Szczechowicz kl. IV Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach

   Klasy VI -VII

  II miejsce ex aequo: Maja Sałkowska kl. VI Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa w Słomkowie

  Mateusz Klas kl. VII Szkoła  Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach

  Małgorzata Mozga kl. VII Szkoła  Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz podarunki,  zwycięzcy – nagrody książkowe. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i twórczej atmosferze, a zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

  Gminny Konkurs Recytatorski

  7 maja w Szkole Podstawowej w Słomkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski.  Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: klasy I-III Mateusz Piotrowski, Marcelina Szwarczewska, Nikola Janus. Klasy IV-VII Julia Witczak, Alicja Kuś, Julia Karwat, Agata Kuś.

  Julia Witczak z kl. IV zakwalifikowała się do finału powiatowego-gratulujemy!

  Wszystkim recytatorom gratulujemy występu.

  Turniej Wiedzy Przyrodniczej

  W dniu 23.04.2018r. w szkołach podlegających Zarządowi Okręgu LOP Skierniewice, przeprowadzony został II etap XIV Turnieju Wiedzy Przyrodniczej .

  Turniej składał się  z etapów: szkolnego, rejonowego i  finałowego. Julia Czerwińska, Ewelina Rzadkiewicz, Zuzanna Zawadzka i Bartłomiej Łukaszewicz- członkowie Szkolnego Koła LOP wzięli udział w miejsko - gminnym etapie Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Wykazali się dużą wiedzą i zakwalifikowali się do okręgowego etapu konkursu.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Turniej Wiedzy Pożarniczej

  W Urzędzie Gminy Maków odbyły się eliminacje szczebla gminnego kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół z terenu Gminy. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Zawadzka oraz Jędrzej Łukaszewicz, pod kierunkiem dyr. Ewy Krawiec.

  Jędrzej Łukaszewicz- uczeń klasy szóstej, zakwalifikował się do gr.I  i będzie reprezentował Gminę Maków na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 22 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach.

  Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Maków, które wręczyli: Wójt Jerzy Stankiewicz i Sekretarz  Maria Krawczyk.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                    

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<,

  Wielkanocna palma 

   

   Po raz kolejny bierzemy udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Makowie.

   

      

  Uczestnicy  konkursu plastycznego „Wielkanocna palma”

   1. Amelia Trojan

  2. Julia Czerwińska

  3. Adrian Nowakowicz

  4. Nikola Krawiec

  5. Ewelina Rzadkiewicz

  6. Julia Karwat

  7. Emilia Karbowiak

  8. Eryk Czuba

  9. Julia Bies

  10. Natalia Zatorska

  11. Agata Kuś

  12. Małgorzata Skulimowska

  13. Miłosz Truszkowski

   

  Miłosz Truszkowski i Nikola Krawiec zajęli 2 miejsce w konkursie, a Emilia Karbowiak- 3.

  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

    Konkurs matematyczny Kangur odbył się 15 marca 2018 r. o godz. 9. Zachęcamy do odwiedzenia strony: http://www.kangur-mat.pl/zadania.php

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

  MÓJ LAS

  Ewelina Rzadkiewicz zdobyła 3 miejsce w konkursie "Mój las".Wyróżniono pracę Julii Karwat i Jana Krupy.

     

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  KONKURS CZYTELNICZY

  Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie była organizatorem gminnego konkursu czytelniczego, poświęconego życiu i twórczości Astrid Lindgren. W konkursie udział wzięły reprezentacje kl. IV – V szkół podstawowych z terenu gminy. Z naszej szkoły do etapu gminnego, po etapie szkolnym, zakwalifikowali się dwaj chłopcy z klasy czwartej: Dominik Kozłowski i Franciszek Szczechowicz. Do konkursu przygotowywała uczniów dyr. Ewa Krawiec.

    Uczestnicy, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów w części pisemnej gminnego konkursu, zakwalifikowali się do finału ustnego. W finale ustnym każdy z uczestników odpowiadał na wylosowany zestaw pytań.

   Komisja po wysłuchaniu i ocenie odpowiedzi przyznała II miejsce Franciszkowi Szczechowiczowi - uczniowi klasy IV naszej szkoły.

  Podziwiamy Franka i Dominika za wytrwałość oraz szczegółowe przygotowanie się do konkursów. Brawo, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Wyniki konkursu


  28 listopada 2017r. o godz. 10.00 odbył się IV Gminny  Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej w Woli Makowskiej.

  Konkurs skierowany był do uczniów klas IV - VII.

  Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział: Alicja Kuś,Julia Karwat,Agata Kuś i Małgorzata Mozga.

  A oto wyniki:

  I miejsce w kategorii kl.V zajęła ucz.Julia Karwat

  II miejsce w kategorii kl.VII zajęła ucz. Małgorzata Mozga

  Wyróżnienie zdobyła ucz. kl.IV Alicja Kuś i  ucz. kl. VI Agata Kuś

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

   


  13 listopada 2017r. o godz.8.55 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej przygotowany przez dyr. E. Krawiec oraz p.M. Kubik.
  Pierwszy etap konkursu już rozstrzygnięty!  Do dalszego etapu konkursu przechodzą:
  Alicja Kuś,Julia Karwat,Agata Kuś i Małgorzata Mozga.
  GRATULUJEMY!


  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY  NA NAS
  GŁOSOWALI !!!


  Klasa pierwsza wzięła udział w konkursie"Szkoła moich marzeń" ogłoszonym przez Redakcję "Głosu Skierniewic i Okolicy".

  Prace wykonały(od lewej): Zosia Krupa,Klaudia Sałkowska i Ola Starzec
  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

  PIERWSZA WŚRÓD MISTRZÓW

  Uczennica klasy IV- Julia Karwat, wzięła udział w konkursach czytelniczych m.in.
  w konkursie  pt." "Jadą, jadą dzieci drogą - życie i twórczość Marii Konopnickiej" oraz "Bohaterowie książek Marii Kownackiej" organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Makowie.

   Mimo licznej konkurencji zdobyła pierwsze miejsca. Podziwiamy i gratulujemy!

  Więcej informacji na powyższy  temat znajdziemy na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej  w Makowie .


   

  Konkurs Pięknego Czytania

   

            W maju, w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania, który został zorganizowany przez członków Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunki: p. Marię Kubik i p. Annę John.

            Mali artyści przez 2 minuty czytali wybrane fragmenty książek. Rywalizacja między uczestnikami tego wydarzenia była bardzo zacięta. Uczniowie zachwycili jury własną pomysłowością i posiadanymi zdolnościami artystycznymi. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: uczniowie klas 1-2, 3-4 oraz 5-6.

  Z trudem spośród ponad 30 uczestników członkowie jury: p. Maria Kubik, p. Anna John, p. Ewa Bors, p. Dyrektor Ewa Krawiec oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Miłosz Truszkowski, Małgorzata Mozga, Agata Kuś i Jędrzej Łukaszewicz wyłoniło zwycięzców:

  Kategoria 1:

  Jan Viscardi- I miejsce 

  Julia Kowalczyk- II miejsce

  Adrian Tarnowski- III miejsce

   

  Kategoria 2:          

  Julia Witczak oraz Julia Karwat - I miejsce

  Grzegorz Zawadzki- II miejsce

  Alicja Kuś, Dominika Politowicz oraz Nikola Krawiec - III miejsce

   

  Kategoria 3:

  Małgorzata Mozga- I miejsce

  Jędrzej Łukaszewicz- II miejsce

  Agata Kuś oraz Zuzanna Zawadzka- III miejsce

   

  Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

   Artyści zostali nagrodzeni słodkościami i pamiątkowymi dyplomami.

            Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że w naszej szkole mógł odbyć się konkurs  promujący wśród uczniów naszej placówki czytelnictwo.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

   

  Samorząd Uczniowski

   

    Zapraszamy do galerii zdjęć.


   

  „Jan Paweł II - Totus Tuus” – III Edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II

   

  Pod tym hasłem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach, odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. Tegoroczne hasło miało na celu skupienie uwagi uczestników konkursu na roli i znaczeniu Matki Bożej w życiu Ojca Świętego, w związku z setną rocznicą objawień fatimskich.

  Celem dorocznego konkursu, jest pogłębianie wiedzy na temat życia Jana Pawła II oraz wartości jego nauczania. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Maków, p. Jerzy Stankiewicz, zaś gospodarzem wydarzenia była p. Ewa Krawiec, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach.

  Siedemnastu reprezentantów ze wszystkich szkół podstawowych gminy Maków, 18 maja przystąpiło do konkursowych zmagań, prezentując bardzo wysoki i wyrównany poziom wiedzy.

  Najlepszymi okazali się:

  Dominik Supera (SP w Pszczonowie) i Julia Karwat (SP w Dąbrowicach) – I miejsce ex aequo

  Zofia Boryna (SP w Dąbrowicach), Jakub Borkowski (SP w Pszczonowie) i Mateusz Królik (SP w Makowie) - II  miejsce ex aequo

  Maciej Łuczywek (SP w Świętem) – III miejsce

  Wyróżnieni uczestnicy:
  Kinga Borowska (SP w Makowie), Tomasz Strożek (SP w Woli Makowskiej), Adam Rybus (SP w Pszczonowie) i Małgorzata Mozga (SP w Dąbrowicach).

  W ręce laureatów oraz wszystkich uczestników konkursu trafiły nagrody książkowe oraz dyplomy.

  Kliknij w obrazek, aby zobaczyć galerię zdjęć

   

  • Grzegorz Zawadzki uczeń klasy  III został drugi raz wyróżniony przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

   Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów.

  •  

   

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach
   Dąbrowice 86,
   96 - 124 Maków
   woj. łódzkie
  • (46) 831 33 67
  liczba odwiedzin: 112689