Niedziela 23.09.2018

Witamy na naszej stronie internetowej

• 21.09.2018

Sprzątanie świata w 2018 roku w Dąbrowicach odbyło się 21 września. Nasz las, pobocza dróg potrzebowały pilnej interwencji. Cała społeczność szkolna wyposażona w worki na śmieci i ochronne rękawiczki wybrała się  na poszukiwanie śmieci, puszek i butelek. By pomagać  nie potrzeba wiele-warto ratować przyrodę.

• Nowy rok szkolny 2018/2019

W poniedziałek 3 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach  zabrzmiał pierwszy dzwonek i rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019 oraz uroczyste otwarcie nowej siedziby oddziału przedszkolnego, mieszczącej się w odrębnym budynku na terenie szkoły.

W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Kuleta, Wiceprzewodniczący Rady Gminy  Andrzej Kołaczek ,Dyrektor GZEAS Jolanta Zarzycka- Karda, Sekretarz Gminy Maria Krawczyk, Skarbnik Gminy Mirosława Górska, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Makowie ks. kan. dr Sławomir Wasilewski, sołtys wsi Dąbrowice  Kazimierz Pająk, radni naszej wsi Stanisława Halina Bartosik oraz Andrzej Marszałek, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i licznie przybyli rodzice.

• Muzyczne talenty!!!

23 czerwca 2018 r. uczennice naszej szkoły pięknie zaakcentowały swoją obecność na Makowskiej Nocy Świętojańskiej.

Dziewczęta: Julia Bies, Julia Czerwińska, Ewelina Rzadkiewicz, Julia Witczak i Alicja Kuś zaprezentowały swoje wokalne talenty podczas konkursu ,,Rozśpiewany Maków”.

Jury doceniło oryginalne i brawurowe wykonanie piosenki pt. ,,Meluzyna”, przyznając Julii Witczak 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni przez organizatorów upominkami.

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku odświętnie  zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.

Uroczystość  otworzyła dyrektor szkoły p. Ewa Krawiec.  Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu, pani dyrektor powitała uczniów, rodziców i wszystkich zebranych.  W swoim przemówieniu wielokrotnie podkreślała, że był to rok obfitujący w sukcesy naszych uczniów w konkursach, turniejach i zawodach sportowych. O tym, jak bardzo starali się uczniowie w  roku szkolnym świadczy między innymi ogromna ilość świadectw z wyróżnieniem i wysoka średnia ocen. Dyrektor szkoły podsumowała działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w minionym roku szkolnym.

• Pielgrzymka do Niepokalanowa

W dniu 18 czerwca 2018 roku dzieci z klas czwartych naszej parafii uczestniczyły w wycieczce - pielgrzymce do Niepokalanowa. Był to wyjazd zorganizowany przez rodziców z okazji I rocznicy Komunii Świętej.

Zwiedziliśmy Panoramę Tysiąclecia, przybliżając sobie najważniejsze wydarzenia z historii naszego narodu. Następnie poznaliśmy dzieje Niepokalanowa, drukarni oraz ich założyciela - czyli św. Maksymiliana Marii Kolbego.  Mieliśmy również okazję oglądać samochody, które używane były przez papieża Jana Pawła II w czasie pielgrzymki do Niepokalanowa.