Strona główna

Poniedziałek 19.03.2018

Partnerzy

Mapa

Witamy na naszej stronie internetowej

                           

Wiadomości

 • Po raz kolejny bierzemy udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Makowie.

  Konkurs ma na celu:

  ·rozwijanie kreatywności, wyobraźni plastycznej i kultywowanie polskiej tradycji świątecznej,

  ·propagowanie tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy,

  ·stworzenie dla dzieci i młodzieży okazji do indywidualnej wypowiedzi artystycznej.

  Po rozstrzygnięciu konkursu, palmy zostaną przekazane  Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży.

 •    W naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

  Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

     Uczniowie nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie przyłączyli się do tej akcji.

   W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych.

 • Uczniowie klas starszych naszej szkoły przystąpili do XXXI edycji 2017/2018 Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem ,,Mój las'', organizowanego przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody.Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać pracę konkursową pt.,,Runo leśne i jego mieszkańcy", uzupełnić ją ciekawą szatą graficzną tj.zdjęciami, rysunkami i szkicami.Komisja regionalna doceniła prace naszych przyrodników z klasy V przyznając: III miejsce Ewelinie Rzadkiewicz oraz wyróżnieni
 • 09.03.2018

  Artyści z Łodzi, którzy odwiedzili naszą szkołę, zaprezentowali sztukę tworzenia dźwięków za pomocą narządów mowy: ust, języka, krtani, gardła i przepony. Taka forma muzyki nazywana jest: "beatbox", "human beatbox", "beatboxing", "vocal percussion"; niekiedy funkcjonuje spolszczony "bitboks".

  Ta muzyka od początku jest nierozerwalna z hip-hopem. Rozwinęła się na tyle, że zaczyna stanowić oddzielny element kultury.

  Nasi uczniowie zainspirowani występem muzyków, mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami. Chętnie wzięli udział w konkursie tworzenia muzyki beatbox.

 • 08.03.2018

  Na ten wyjątkowy dzień, chłopcy przygotowali szereg niespodzianek dla swoich koleżanek, a panie nauczycielki zostały obdarowane pięknymi kwiatami, przez elegancko ubranych  młodych  mężczyzn.

  Dziękujemy Panowie!

 • Wizyta delegacji z Ukrainy - Obrazek 128 lutego 2018r. Gminę Maków odwiedziła w ramach współpracy partnerskiej, delegacja z Ukrainy. Zawarte partnerstwo opiera się na wymianie doświadczeń w różnych dziedzinach. Podstawę współpracy kształtują w pierwszym rzędzie bezpośrednie kontakty szkół. Delegacja z Ukrainy została zapoznana z funkcjonowaniem naszej szkoły. Zaprezentowano  wyposażenie sal  lekcyjnych.
  Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze.

  Wizyta delegacji z Ukrainy - Obrazek 2     Wizyta delegacji z Ukrainy - Obrazek 3  Wizyta delegacji z Ukrainy - Obrazek 4

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 41

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach
  Dąbrowice 86,
  96 - 124 Maków
  woj. łódzkie
 • (46) 831 33 67
liczba odwiedzin: 53988