Czwartek 18.01.2018

Witamy na naszej stronie internetowej

•         ZAPROSZENIE
                                      Mamy zaszczyt zaprosić wszystkie Babcie i Dziadków
                              na uroczystość  z okazji Święta Babci i Dziadka,
                                   która odbędzie się 22 stycznia 2018r.
                                 o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II
             w Dąbrowicach.

• W naszej szkole lekcje wychowania fizycznego są prowadzone z uwzględnieniem potrzeby wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz zachęcenia ich do różnorodnej aktywności ruchowej.Wspieramy zainteresowania i pasje uczniów, zachęcamy do ćwiczenia i uprawiania sportu.Dlatego nasze dzieciaki jeżdżą na rowerach, łyżwach,tańczą, spędzają czas na świeżym powietrzu, korzystają z bogatego zaplecza sportowego szkoły, zdrowo się odżywiają.

WYPRAWA NA LODOWISKO

Jazda na łyżwach to kolejny ciekawy element form aktywności fizycznej uczniów naszej szkoły. Nauka podstawowych umiejętności łyżwiarskich to również okazja do rozwijania sprawności fizycznej,pokonywania swoich barier i nabierania odwagi,a przede wszystkim to radosna, fajna wspólna zabawa.

• 11.01.2018

Na przestrzeni ostatnich lat wiele zmieniło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach, a to wszystko dzięki projektom inwestycyjnym, których realizacja była możliwa dzięki staraniom Wójta Gminy Maków p. Jerzego Stankiewicza oraz pracowników gminy i szkoły. Priorytetem działalności Wójta Gminy Maków  jest zapewnienie wysokiego poziomu nauczania w szkołach na terenie gminy. Zmodernizowane zostały wszystkie placówki oświatowe w gminie, w tym nasza szkoła. Wójt jest dobrym menadżerem i  dba o interesy swojej gminy. Dobrego gospodarza poznaje się po tym, że potrafi dobrze wydatkować publiczne pieniądze, tak nimi gospodarować, aby dzięki posiadaniu wkładu własnego pozyskiwać jeszcze dodatkowe środki. Wójt dobrze orientuje się w tematyce pozyskiwania środków unijnych. Ostatnio w ramach Rządowego programu „Aktywna Tablica” nasza szkoła otrzymała tablicę interaktywną oraz monitor interaktywny.

• Społeczność szkolna i ich rodziny zareagowały na apel Wolontariatu i włączyły się w akcję niesienia pomocy potrzebującym. Zebrano różne produkty żywnościowe, które zostały podarowane w formie darów-paczki tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Takie działania udowadniają, że w szkole można zdobywać nie tylko edukację i kształcić swoje umiejętności. Nasi uczniowie poprzez możliwość wolontariatu czerpią również autentyczną radość z pomagania innym, czują się potrzebni. Jesteśmy z nich bard

• 22 grudnia odbyły się w naszej szkole  spotkania przedświąteczne w klasach.

W miłej atmosferze przełamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia  i zasiedliśmy do stołu wigilijnego.

Wspólne kolędowanie wprowadziło nas w iście świąteczny i miły nastrój.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Zapraszamy do galerii.

• Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Dekoracje świąteczne dla wielu z nas nie ograniczają się jedynie do przystrojenia choinki.

Samorząd Uczniowski  wraz z opiekunkami:  p. Marią Kubik  i  p. Anną  John zorganizował  dla uczniów kl. O-VII  konkurs na „ozdobę świąteczną”.  Uczniowie bardzo licznie i chętnie wzięli udział w konkursie, a ich prace były bardzo ładne, ciekawe i pomysłowe. Niektóre  były  nietypowe , ale za to bardzo efektowne. Szkolni  artyści  połączyli naturalność i styl eko z nutką świątecznego glamour. Niektóre  ozdoby posypane były  brokatem dla lepszego efektu. Brokat ślicznie iskrzył się w świetle choinkowych lampek sprawiając, że praca zdawała się być oprószona śniegiem. Znalazły się też prace wykonane techniką origami. Pomysłów na ozdoby świąteczne było mnóstwo.

• 15.12.2017

Jak co roku, w naszej szkole, odbyło się świąteczne spotkanie, ukoronowane pięknymi jasełkami, przybliżającymi magię i tajemnicę Bożego Narodzenia.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy pan Jerzy Stankiewicz, Sekretarz Gminy Pani Maria Krawczyk, Przewodniczący Rady Gminy Pan Dariusz Kuleta, z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Pan Andrzej Kołaczek, Prezes OSP Dąbrowice  Pan Jan Tarnowski, radni Rady Gminy: Pani Stanisława Halina Bartosik, Pan Andrzej Marszałek, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Więcko- Karwat , emerytowana nauczycielka naszej szkoły pani Jadwiga Mamińska, artystka ludowa Pani Agnieszka Głuszek-Nowicka, dziadkowie, rodzice i opiekunowie naszych uczniów.