Niedziela 24.06.2018

Witamy na naszej stronie internetowej

• 22 czerwca 2018 roku odświętnie  zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.

Uroczystość  otworzyła dyrektor szkoły p. Ewa Krawiec.  Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu, pani dyrektor powitała uczniów, rodziców i wszystkich zebranych.  W swoim przemówieniu wielokrotnie podkreślała, że był to rok obfitujący w sukcesy naszych uczniów w konkursach, turniejach i zawodach sportowych. O tym, jak bardzo starali się uczniowie w  roku szkolnym świadczy między innymi ogromna ilość świadectw z wyróżnieniem i wysoka średnia ocen. Dyrektor szkoły podsumowała działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w minionym roku szkolnym.

• W dniu 18 czerwca 2018 roku dzieci z klas czwartych naszej parafii uczestniczyły w wycieczce - pielgrzymce do Niepokalanowa. Był to wyjazd zorganizowany przez rodziców z okazji I rocznicy Komunii Świętej.

Zwiedziliśmy Panoramę Tysiąclecia, przybliżając sobie najważniejsze wydarzenia z historii naszego narodu. Następnie poznaliśmy dzieje Niepokalanowa, drukarni oraz ich założyciela - czyli św. Maksymiliana Marii Kolbego.  Mieliśmy również okazję oglądać samochody, które używane były przez papieża Jana Pawła II w czasie pielgrzymki do Niepokalanowa.

• Liczna grupa uczniów z kl. I-IV naszej szkoły uczestniczyła przez cały rok  w zajęciach koła teatralnego, które prowadziła p. Maria Kubik. Na kółku dzieci  zdobyły wiadomości z zakresu kultury żywego słowa,  komunikacji niewerbalnej,  wykonywały ćwiczenia  dramowe oraz poznały rolę gestów.

Nabyte umiejętności dzieci prezentowały początkowo tylko na zajęciach podczas  scenek dramowych przygotowanych lub improwizowanych oraz podczas recytacji wierszy  na konkursach.  Następnie każda grupa uczniów  przygotowała  przedstawienie, czyli wspólnie zaplanowała repertuar, omówiła  treść przedstawienia, analizowała charakter poszczególnych postaci, podała propozycję realizacji przedstawienia, dialogów, monologów,  przydział ról, czytanie  z podziałem na role, przygotowała  sylwetki  postaci, zaproszenia  itp. Dużo radości sprawiło dzieciom pisanie własnych  scenariuszy oraz przygotowywanie barwnych osadzonych na patyku  sylwetek(wycinanek) do bajek.

• 11 czerwca 2018r. na ,,Orliku" w Makowie odbył się gminny turniej piłki nożnej szkół podstawowych. W turnieju brały udział cztery drużyny. Nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Łukaszewicz, Miłosz Truszkowski, Jan Krupa, Olivier Strug, Norbert Młynarski, Mateusz Klas, Marcel Czuba, Eryk Czuba, Kuba Badełek, Jędrzej Łukaszewicz-  zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gminny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 1 Gminny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 2

• Muzeum w Łowiczu
    zaprasza na wystawę:

„To, co kochał… Adam Głuszek (1946-2017)”

Wernisaż odbył się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku o godzinie 16.00 w Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7.

Wystawa jest wspomnieniem o Adamie Głuszku z Dąbrowic Skierniewickich, rzeźbiarzu ludowym zmarłym 18 lipca 2017 r. Prezentuje jego drogę twórczą od początków artystycznej działalności po ostatnie lata życia. Na wystawie można obejrzeć prawie 200 rzeźb, spośród których najstarsze i najcenniejsze powstały na początku lat 80-tych XX w., a także obrazy, które Adam Głuszek malował sporadycznie. Retrospektywnie ukazana twórczość uświadamia nam nieskończoność rzeźbiarskiej wyobraźni czerpiącej z tradycji regionu i otaczającej człowieka przyrody. Ukazuje radość tworzenia, która poprzez kolor i ekspresję emanuje z prac artysty.
    Na wystawie możemy obejrzeć rzeźby ofiarowane w 2018 r. Muzeum w Łowiczu przez Zofię Rostad i Bernarda Abadie z Paryża, gromadzone przez kilkadziesiąt lat. Dzięki pani Zofii i panu Bernardowi, prace artysty wróciły do miejsca, które kochał i w którym często gościł. Zaprezentowane zostały także rzeźby i obrazy ze zbiorów rodzinnych (udostępnione przez córkę Agnieszkę Głuszek-Nowicką), Muzeum Regionalnego im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich, Łódzkiego Domu Kultury i kolekcji prywatnych.

• 5 czerwca 2018 roku na terenie Nadleśnictwa Skierniewice w Zwierzyńcu odbył się finał XIV  Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Turniej cieszył się dużymzainteresowaniem wśród uczniów  klas IV - VII szkół podstawowych z powiatów: rawskiego, skierniewickiego, łowickiego i żyrardowskiego. W finale zmagało się 80 uczniów z 29  szkół podstawowych. Konkurs miał na celu poszerzanie wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczej .

Szkołę Podstawową w Dąbrowicach reprezentowali uczniowie: Zuzanna Zawadzka z kl.VI, Julia Czerwińska z kl.V, Ewelina Rzadkiewicz z kl.V oraz Bartłomiej Łukaszewicz z kl.VII.

• 3 czerwca 2018r. w Godzianowie odbył się "BIEG ŻAKA",którego organizatorem był UKS "ŻAK" Godzianów. Bieg miał charakter rekreacyjno-sportowy. Reprezentanci naszej szkoły także i  tym razem stanęli na wysokości zadania i... powalczyli. Cecylia Szczechowicz ucz. kl. I zajęła zaszczytne 2 miejsce w kategorii  I  oraz Jędrzej Łukaszewicz ucz. kl. VI zajął  2 miejsce w kategorii VI. Dla najlepszych zawodniczek i zawodników organizator przygotował dyplom, medal i statuetkę.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jan Głuszek,Cecylia Szczechowicz,Adrian Tarnowski,Nikola Janus,Patryk Kozłowski,Patryk Tarnowski,Aleks Michalik,Franciszek Szczechowicz, Hanna Fraszczyk, Gabriel Głuszek, Maria Pniewska, Julia Witczak, Fabian Trojan, Amelia Trojan, Jędrzej Łukaszewicz, Bartłomiej Łukaszewicz.

Rok szkolny:

Lista galerii